Ukradené čtyři čtyřmetrové žebříky, poškozená hasičská soutěžní věž a poničené překážky používané při požárním sportu.

To je výsledek nepochopitelného řádění zlodějů či zatím neznámých pomatenců, kteří se o víkendu vloupali do objektu, jehož součástí je i zmíněná hasičská věž. Dřevěný areál stojí na hřišti za sídlem profesionálních hasičů.

Případem se zabývají policisté. „Zatím neznámý zloděj překonal prkna v boční straně požární věže, vnikl dovnitř a vzal čtyři hliníkové žebříky. Škoda byla vyčíslena na 19 500 korun,“ řekla mluvčí nymburských policistů Zuzana Tuzarová.

Hasiči jsou rozzlobení a pro řádění a krádeže v objektu věže nemají pochopení. „Chceme tímto požádat i případné svědky, kteří by viděli někoho se čtyřmi žebříky nebo věděli, kde se nachází, aby se ozvali buď přímo nám na stanici nebo na policii. Je pravděpodobné, že zloděj či zloději mohli být někým viděni. Přece jen pohybovat se po Nymburce se čtyřmi dlouhými žebříky, které jsou zakončeny speciálními úchytnými háky, je poměrně nápadné,“ uvedl Zdeněk Vlasák z nymburského hasičského sboru.

První žebřík se včera podařilo najít pod železničním mostem. „Přivezli nám jej technické služby. Další budeme v Labi hledat sami za pomoci naší techniky zřejmě ve čtvrtek,“ doplnil Vlasák.

Žebříky sloužily jako výbava hasičů při požárním sportu, konkrétně právě při výstupu na hasičskou věž na čas. Proto speciální úchyty na koncích.
Variant, kde mohou žebříky být, existuje několik. Pokud by se jednalo o typické zloděje kovů, je možné, že se mohou objevit v některé výkupně sběrných surovin. „Chtěli bychom i tam směřovat svoji prosbu a pokud by tam někdo tyto žebříky viděl, žádáme, aby se nám ozval,“ doplnil Vlasák.
Ovšem mohlo jít také o pouhé vandalství a čirou hloupost, čemuž by odpovídal nález prvního žebříku pod železničním mostem.