O případu v ulici Na Ježově na pomezí obcí Mirošovice a Senohraby v okrese Praha-východ informovala například agentura Aktu.cz. „Dnes kolem 18. hodiny jsme přijali dvě oznámení o vloupání do domu,“ citovala mluvčí středočeských policistů Michaelu Richterovou.

Žádné bližší informace policejní mluvčí neposkytla vzhledem k prvopočátku vyšetřování. Podle Aktu.cz se Richterová také odmítla vyjádřit k tomu, zda tato vloupání mají souvislost s předešlými případy. Středočeská policie od podzimu až do přelomu roku jich řešila více než stovku. Obyvatelé středních Čech mají strach, pořizují si zabezpečovací systémy, přes sociální sítě si vyměňují poznatky, zakládají „domobrany“ nebo najímají soukromé hlídače. Místní starostové prosí o pomoc.

Když se zdálo, že gang zlodějů si dal „zimní pauzu“, objevily se další incidenty, které mohou mít jejich rukopis. Týdeník policie informoval, že v ulici K Hájku v Želivci (části obce Sulice) došlo ve čtvrtek večer k dalším několika vloupáním do rodinných domů.

„Kriminalisté uzavřeli celou ulici a provedli ohledání místa činu, a to u několika domů. Nejméně v jednom případě se pachatelé do domu dostali po rozbití skleněné výplně okna,“ naspal Týdeník policie. Dobře informovaný web dále uvedl, že okolí policisté prohledávali společně s psovodem a služebním psem. Při pátrací akci byl nasazen také policejní vrtulník s termovizí. „Nikomu žádné nebezpečí nehrozí,“ uvedly oficiální facebookové stránky Jesenice u Prahy.

Bližší informace má středočeská policie zveřejnit v průběhu pátku. Ačkoliv byl krajským ředitelstvím vytvořen speciální tým, ale zatím nikdo neví, jaký je počet pachatelů, jaká je jejich národnost nebo věk. Zatím se v podstatě nemění lokace případů. Rezidentům bohatých obcí (především) na jih od hlavního města tato situace na klidu nepřidá.