Podivný život vedl v poslední době pětatřicetiletý muž, kterého kriminalisté před pár dny zatkli a obvinili z výroby pervitinu.

Oficiálně měl sice trvalé bydliště hlášené v Brandýse nad Labem, ale v podstatě se jednalo o bezdomovce. „Žil v autě. V poslední době přebýval v červeném Opelu Vectra,“ uvedl kriminalista Jiří Svěcený.

Na tom by nic nezákonného nebylo. V hledáčku policie se však objevil kvůli výrobě a distribuci pervitinu. „Drogu vyráběl v prostoru bývalého milovického letiště, kde jsou opuštěné objekty. Dělal to minimálně od léta 2006,“ vysvětlil kriminalista.

Občas jezdil ke své přítelkyni do Chrástu. Právě tam byla provedena domovní prohlídka, při které se našly suroviny pro výrobu bílého jedu. Navíc žena v bytě žije s dvouletým dítětem v katastrofálních hygienických podmínkách.

Kromě prodeje drog se muž přiživoval dalším oblíbeným koníčkem bezdomovců, totiž sběrem starého železa.

V příštích měsících však zřejmě bude mít čas přemýšlet o tom, čím se bude živit po propuštění z vězení. Je totiž pravděpodobné, že soud mu udělí nepodmíněný trest. „Muž už s námi měl co do činění, v současné době je v podmínce,“ potvrdil Svěcený.

Za výrobu a distribuci drog hrozí muži docela slušný flastr. V krajním případě se může jeho pobyt za mřížemi protáhnout až na 10 let.