Policisté v pondělí sdělili obvinění pětadvacetiletému muži z Nymburka za to, že se nepřímo a neúmyslně měl podílet na smrti svého kamaráda.

Jedná se o případ mladíka, který zemřel 18. listopadu doma po návratu z diskotéky v Dělnickém domě na krvácení do mozku. Obviněný muž má být tím, který přítele na diskotéce roztočil a ten si vzápětí přivodil úraz, na jehož následky pravděpodobně později zemřel.

Policisté sdělili muži z Nymburka obvinění za ublížení na zdraví. „Měl si dotyčného mladíka na tanečním parketu přehodit přes rameno a držel ho za nohy hlavou dolů, přičemž se několikrát zatočili. Pak se chtěl mladík postavit na nohy, ale neudržel se a udeřil se do hlavy, čímž si způsobil zranění,“ řekl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Právě na následky tohoto úrazu měl mladík doma později zemřít.

Diskotéka Ficzak, na kterék nešťastné události došlo, se konala v sobotu 17. listopadu v Dělnickém domě. Případ, který od začátku provází řada emocí, polopravd a tajemných okolností, vyvolal bouřlivou diskuzi o tom, kdo je vlastně za smrt mladého muže zodpovědný. Podle očitých svědků totiž bezprostředně po zmíněném incidentu na tanečním parketu mladík ztratil vědomí a byla zavolána záchranka.

Jenže během několika okamžiků se z bezvědomí probral a příjezd záchranky byl telefonicky stornován. Jinými slovy, k žádnému vyšetření ze strany lékaře nedošlo. A právě okolnosti zavolání a odvolání záchranky jsou dodnes předmětem ostrých sporů mladíkových přátel.

Někteří dokonce nepřímo obvinili lékaře ze zanedbání péče a mladíkovy smrti. „Podstatné je, aby všechno pečlivě vyšetřili kriminalisté a ten, kdo za to může, aby byl potrestán,“ shodlo se několik diskutujích na internetu.

Poslední kroky policie tak mohou být alespoň částečnou odpovědí na výzvu ze strany příbuzných a známých.

Nejasnosti stále panují kolem pohybu dotyčného mladíka po odchodu z Dělnického domu. Ficzak měl totiž podle některých svědectví opustit kolem druhé ranní, ale domů do Vorlíčkovy ulice údajně dorazil až nad ránem.

Kolem poledne ho matka budila k obědu, v tu dobu ovšem prý ještě hlasitě spal. Když jej přišla budit později, tekla mu krev a přerývaně dýchal.

Přivolaná záchranka se mladíka pokoušela resuscitovat, ale marně. Nařízená pitva prokázala, že příčinou smrti bylo krvácení do mozku.

Celý případ by měl podle známých i policistů být především mementem před další podobnou tragédií. „Je zřejmé, že o žádný úmysl se v tomto případě nejedná. Každopádně je patrné, že se v takovýchto situacích nemá nic podcenit. Bohužel rozhodují i maličkosti,“ uzavřel Novák.

Předchozí články o případu: Jak došlo ke smrtelnému úrazu mladíka na diskotéce?Mladík zemřel na krvácení do mozku