Poslední díl Devadesátek tak oživil vzpomínku na zajímavé spojení nejslavnějšího novodobého odsouzeného Jiřího Kajínka. A to přitom jeho jméno ani nezaznělo a postava se tu neobjevila. Kajínek má totiž s Černým a Chodounským spojitost ne jenom jako jedni z mnoha zločinců z devadesátých let. Hlavní roli ve vztahu této trojice hrají dům na pražském sídlišti Velká Ohrada, ve kterém bydlel Černý i Chodounský, a hlavně jejich manželky.

Píše se rok 2000, přesně 29. října toho roku a krátce po 18. hodině se Kajínkovi zdařil útěk z Mírovské věznice, kde si odpykával doživotí. A jak se později ukáže, začíná se psát společná historie Kajínka, Chodounského a Černého, respektive Kajínka a manželek dvou jmenovaných. Pátrání po uprchlém končí za 40 dní, a to v domě, kde bydleli Černý a Chodounský. V tu dobu jsou oba ve vězení, v bytech pod sebou bydlí jejich manželky.

Ředitel středočeské policie Václav Kučera.
Devadesátky na kriminálce? Jako ty v televizi, říká policejní ředitel

8. prosince je v bytě Ludvíka Černého Kajínek dopaden. Schovávala ho tam učitelka a manželka Černého Marie. Jak na byt Černých Kajínek přišel? S Černým Kajínek sdílel nějakou dobu vězeňskou celu.

Zatímco část policistů vstupuje do bytu dveřmi, slaňují policisté ze střechy paneláku k oknům Černého bytu. Jenže z okna druhého bytu se vyklání žena a snaží se přeřezat lano. Ano, je to, jak se později ukáže, Daniela Chodounská. Záškodnická akce se jí nepovede, policejní komando rozbíjí okna, vhazuje dovnitř oslepující rozbušky a Kajínka zneškodňuje.

Chodounská za pokus o vraždu dostala nakonec podmíněný trest. Podmínku za ukrývání Kajínka dostala i Marie Černá.