Vše se odehrálo před druhou odpolední na 36. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu. Hlídka si ke kontrole vytipovala osobní vozidlo Škodu Octavii šedé barvy s českou poznávací značkou. Auto řídil osmačtyřicetiletý muž české národnosti. Ve voze kromě řidiče seděli další tři muži české národnosti ve věku 32, 35 a 37 let.

„Nejprve celníci vyzvali řidiče k předložení dokladů. Řidič a jeden spolucestující uvedli, že u sebe nemají žádné doklady, a to jak k vozidlu, tak své osobní doklady. Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty, muži odpověděli, že si jedou vybrat nové auto,“ uvedla mluvčí celníků Yvona Matějková.

Následně celníci přistoupili ke kontrole vozidla a zavazadel cestujících, při které u dvaatřicetiletého muže nalezli černo-zelený batoh. Uvnitř batohu se nacházely osobní věci, ale i gramová váha, OCB papírky a bílá plastová krabička, která ukrývala dva sáčky. „V jednom z nich byly zbytky bílého prášku a druhý obsahoval bílý prášek o celkové váze 3,3 gramu.

Celníci provedli sken krystalické látky přes Ramanův spektrometr, který vyšel s pozitivním výsledkem na přítomnost kokainu,“ konstatovala mluvčí středočeských celníků. Dále se v batohu nacházela papírová krabička od mobilního telefonu, ve které byl nalezen sáček obsahující kostičky hnědé barvy. Jejich majitel potvrdil, že se jedná o hašiš, který vážil 78,4 gramu. V batohu byla ještě nalezena skleněná dóza obsahující sušenou rostlinnou látku, u níž nebyl problém určit, že jde o konopí.

Případ si převzali policisté, kteří muže pravděpodobně obviní z nedovoleného držení drog.