Jako ve zlém snu si musí připadat ženy, které obsluhují u pumpy v Bobnicích. Během šesti dnů byly v ohrožení života kvůli dvěma maskovaným lupičům. Každý z nich si odnesl více než 50 tisíc korun.

Poslední přepadení, které se stalo v úterý kolem půl desáté večer, bylo však dost netypické a podle dosud známých indicií se s největší pravděpodobností jednalo o dost velkého amatéra. „Vypadalo to na nějakého zoufalce. Sice měl na hlavě kuklu, ale měl na sobě montérky a dost mumlal,“ uvedl spolumajitel pumpy Vlastimil Hercok.

Policisté uvádějí jako čas ohlášení přepadení 21.35. „Muž vstoupil do prodejny čerpací stanice, v ruce držel sekeru a na obsluhu zařval „naval prachy“. Sekerou udeřil do skleněného mincovníku na pultu u pokladny,“ řekla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Třidvacetiletou ženu to pochopitelně vylekalo a do přichystané tašky mu vydala více než 50 tisíc korun. Pak muž utekl.

Podle popisu bylo lupiči mezi 30 a 35 lety, byl 175 až 180 centimetrů vysoký, hubeny a na hlavě měl kuklu s dírami pro oči. „Na hlavě měl čepici, zřejmě kulicha,“ poznamenala Tuzarová. Jedním z pozoruhodných prvků je už zmíněné oblečení. Jednalo se o tmavě modrou montérkovou soupravu.

Bohužel jeho podoba na fotografii zatím není k dispozici. Jak však naznačuje popis i informace od spolumajitele, mohlo by se jednat o člověka, který nežije daleko a ocitl se v zoufalé situaci.

Spolumajitele Hercoka druhá loupež během šesti dnů pochopitelně rozčílila. „Okamžitě přijímáme opatření ohledně kamerového systému, kdy kamera bude umístěna také za zády obsluhy. Upravujeme i otvírací dobu, která bude do šesti nebo sedmi večer. Nebudeme nikomu dělat záložnu,“ řekl Hercok.
Podle všeho tedy pumpu, která leží u momentálně uzavřené silnice mezi Nymburkem a Bobnicemi, přepadli dva různí lupiči.

Na bobnické pumpě se střídají jako obsluha tři ženy. Minulou středu zažila lupiče s pistolí jedenačtyřicetiletá prodavačka, v úterý večer třiadvacetiletá čerpadlářka.

Ve středujsme na pumpě zastihli třetí ženu, kterou události posledních dnů také pochopitelně nenechávají klidnou. „V podstatě jsem jediná, kterou tu ještě nikdo nepřepadl. Je to hrozné,“ říká pumpařka.

O úterním přepadení se dozvěděla až včera ráno. „Volala jsem kolegyni ještě kolem deváté večer, a to bylo ještě před tou událostí. Když jsem sem ráno přišla, o ničem jsem nevěděla,“ říká žena s částečnou rezignací v hlase.

Stopy po posledním přepadení a řádění lupiče se sekyrou v ruce jsou v prodejně znatelné. Na pultě je proláklina po popisovaném úderu do mincovníku. Všichni však svorně věří, že úterní přepadení bylo poslední.

Pro připomenutí útoku z minulého týdne. „Tohle je přepadení, dej sem prachy,“ zahlásil lupič, který minulou středu před tři čtvrtě na devět večer namířil pistoli na obsluhu bobnické čerpačky.

Jednačtyřicetiletá žena za pultem maskovanému muži peníze odevzdala. „Vydala mu hotovost necelých 57 tisíc korun,“ potvrdila mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Důležitým momentem přepadení je fakt, že muž měl přijít pěšky po silnici od Nymburka. „Po přepadení pěšky odešel směrem na Bobnice. Policisté v souvislosti s tím vyzývají případné svědky, kteří by mohli zaregistrovat pohyb muže, nebo si všimli auta zaparkovaného v Bobnicích, kterým mohl lupič odjet, aby se ozvali na policejní číslo 974 878 101,“ uvedla Potočná. Totéž platí pro poslední loupež.

Bohužel zatím příliš vyšetřovatelům nepomohl záznam kamer. Na něm není muži výrazněji vidět do obličeje.

Přesto přibližný popis lupiče z minulého týdne policisté znají. Muži je zhruba 25 let, je vysoký asi 170 centimetrů, má štíhlou postavu a mluví plynule česky. Na sobě měl červenou bundu s kapucí přetaženou přes hlavu, přes ústa až k očím měl černou šálu.