Sedmatřicetiletý Zdeněk Touš. Muž, kterého nenávidí celé Bobnice a na jehož svědomí navždy ulpí ztracený život mladé dívky a prolitá krev její kamarádky. Silniční gauner, který způsobil tragédii u Bobnic na začátku dubna, se na podzim vypařil a zatím k ničemu nevede ani celostátní pátrání.

Malá rekapitulace: kritickým dnem se stal 3. duben, kdy dvě nic netušící dívky venčí psa a jdou s ním po kraji silnice pár metrů od cedule Bobnice směrem na Nymburk. Od Nymburka přijíždí Škoda Favorit, kterou na nepřehledném úseku předjíždí Toyota Corola. Právě její řidič, kterým je zmíněný Touš, způsobí střet aut, při kterém jsou obě dívky smeteny ze silnice. Bilance je tragická. Devatenáctileté dívce není pomoci. Její kamarádka je s pohmožděnou krční páteří a vykloubeným ramenem převezena na Bulovku.

Podle posledních informací je však už dívka v pořádku.

Hned po nehodě byl do pražské nemocnice převezen vrtulníkem také Touš. Ten však druhý den podepisuje revers a mizí dřív, než jej policisté stihnou vyslechnout.

V létě se v doprovodu advokátky na policii přihlásí a slíbí, že bude v případě potřeby k dispozici. To je však naposledy, kdy ho policisté viděli. „V tuto chvíli je po něm vyhlášeno celostátní pátrání,“ potvrzuje policejní mluvčí Zuzana Tuzarová. To je však zatím bezvýsledné.

Starosta Bobnic Vladimír Janoušek je skeptický. „Dokud nebude mít policie větší pravomoci, bude to těžké,“ uvedl Janoušek.