„V Nymburce pod hradbami poblíž restaurace Rybárna došlo k fyzickému napadení mezi dvěma skupinami osob. Výsledkem bylo zranění jedné osoby, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Podle našich informací se na místě potkaly dvě skupiny, z nichž jedna čítala asi sedm osob, druhá byla tříčlenná. Po slovních výpadech se situace přiostřila a strhla se bitka. Jejím výsledkem byl jeden vážně zraněný, který má mít údajně komplikovanou zlomeninu čelisti.

„Kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že se kvalifikace v průběhu vyšetřování může ještě změnit. Například na těžké ublížení na zdraví.

Na místě se nacházelo několik osob, které byly svědky celého incidentu. Policistům se však nepodařilo všechny ztotožnit, a proto se obrací na veřejnost. „Žádáme tyto osoby, které by mohly poskytnut informace důležité pro trestní řízení, aby je sdělily na bezplatnou linku 158, nebo na telefon 724 323 475,“ uvedla policistka.