K nehodě došlo při couvání „ještěrky“. „Třiašedesátiletý řidič ženu zřejmě přehlédl, vozíkem do ní narazil a přimáčkl ji ke stěně,“ popsala událost policejní mluvčí.

Na místo byla okamžitě přivolána záchranná služba. „Žena utrpěla těžká mnohačetná poranění. Lékař zajistil dýchací cesty intubací a připojil ji na umělou plicní ventilaci,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Záchranáři přivolali vrtulník, kterým byla zraněná převezena do fakultní nemocnice v Praze na Bulovce.

Policisté případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. „Také zkoumají, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce,“ doplnila policejní mluvčí.

Nehody vysokozdvižných vozíků nejsou v Čechách nijak výjimečné. Pod jedním z takových strojů zemřel v srpnu pětadvacetiletý dělník v trutnovské firmě. Vozík se převrátil a přimáčkl ho.

O prázdninách zranil převrácený vozík ruku dvanáctileté dívce v Obědkovicích na Přerovsku. Nehodu údajně zapříčinil šestatřicetiletý řidič vozíku, který prý sedl za volant „ještěrky“ opilý.

Nehody vozíků se bohužel stávají i v našem regionu.

Před rokem se vysokozdvižný vozík převrátil na zaměstnance Českých drah v areálu zkušebního železničního okruhu v Cerhenicích na pomezí Kolínska a Nymburska.

Nešťastník utrpěl mnohačetné otevřené zlomeniny dolních končetin.