Kromě setkání na krajském úřadě s Peckovou, radními a zastupiteli vyjede prezident mimo jiné i do Berouna, kde navštíví Domov seniorů TGM.

V Křivoklátě je pak v plánu schůzka se starosty, kde se bude hovořit o plánech k založení Národního parku Křivoklátsko. Dalším zastávkou prezidentovy cesty po středních Čechách bude Kladensko, kde ho čeká prohlídka věznice ve Vinařicích.

Zdroj: Deník

Ve stejný čas se prezidentova manželka vydá do Velkých Přílep u Prahy, kde stejně jako Pavel navštíví věznici. V tomto případě se ale jedná o vězeňské zařízení pro ženy.

Středeční den prezident zakončí na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně, kde se uskuteční velká debata Deníku s občany.

Ve čtvrtek chce prezident s doprovodem navštívit nedávno vybudovanou školu Amos v Dolních Jirčanech. Další prezidentovou zastávkou budou sklárny Kavalierglass v Sázavě a komentovaná prohlídka výroby.

Po sklárnách navštíví Pavel Kněžice na Nymbursku, ve kterých bude diskutovat se zastupiteli na téma energetické soběstačnosti obcí a měst v ČR. Eva Pavlová Eva si mezitím prohlédne výrobu v areálu společnosti Botanicus v Ostré nad Labem.

Bohumil Hrabal verandě přezdíval hradlo nebo vechtrovna. Byla celá natřená vagonovou zelenou jako vzpomínka na několik let, kdy během okupace spisovatel pracoval jako výpravčí v Kostomlatech
Kersko si zamiloval. Chata spisovatele Bohumila Hrabala se brzy otevře

Návštěvu středních Čech zakončí prezident v Kersku, kde ho čeká procházka naučnou stezkou spisovatele Bohumila Hrabala zakončená návštěvou Hrabalovy chaty.