Potom se otočíte k jinému známému a ten vám zase řekne, že žádná věznice, ale sklad ovoce a zeleniny. Nebo velká tržnice. Nebo nákupní centrum.

Nic z toho ale podle mluvčího továrny TPCA Radka Kňavy není pravda. „Takové spekulace se objevují už několik let, prakticky od otevření automobilky. Je to nesmysl,“ řekl.

Co se týká tvrzení ohledně ženské věznice, taková myšlenka ho rozesmála. „Pokud vím, tak věznice mají pevnější konstrukci než hliník a mezi tím izolační materiál,“ smál se.

Scénář možné věznice potom definitivně vyloučilo vyjádření ministerstva spravedlnosti. „O zřízení ženské věznice v Kolíně ministerstvo spravedlnosti neuvažuje,“ řekla Petra Hrubá, tisková mluvčí.

Vznikly fámy kvůli nedávnému propouštění?

Pravděpodobně nevypadají ani další scénáře, které předurčují konec kolínské továrny TPCA, společnost představila svoji Vizi 2020, která počítá s tím, že v regionu zůstane.

Fámy o odchodu TPCA nejspíše vyburcovalo nedávné propouštění sto padesáti agenturních zaměstnanců. Brzy nato továrna prohlásila, že dalších 150 lidí pošle na Slovensko.