Dnes je situace jiná. Jureček je odbahněný, stejně jako Srnčí rybník, Mlýnský rybník má v pořádku hráz, která vzala zasvé při povodních v roce 2013, došlo na opravu výpusti Marvánku. Práce již loni začaly a mají pokračovat na sádkách v jeho blízkosti, kdy rybáři mají i klubovnu. Radnice také plánuje zbavit nánosů bahna městský rybník Rozpakov, který by potřeboval i opravu břehů. Tam se zatím vyjednává o koupi pozemků, protože rybník nepatří městu celý, přiblížil současný stav starosta Vladimír Kořen (Klidné město). Připomněl však, že konečné rozhodnutí teprve padne. „O akci rozhodne nové zastupitelstvo po volbách – a uvidí se, jaké bude mít priority,“ konstatoval. S tím, že projekt je nicméně připravený.

Do obnovy a oprav vodních děl město poslední dobou investovalo značné sumy – za uplynulých osm let přesáhl jejich součet 50 milionů – a rybářský sport navíc podporuje penězi pro rybářský kroužek při 1. základní škole. Došlo i na stotisícovou částkou na nákup ryb do rybářských revírů; město tak chce rybáře motivovat, aby dávali přednost těm druhům, které jsou příznivé pro čistotu vody.

To oceňuje i předseda více než 500členné místní rybářské organizace Pavel Novák, který je i zastupitelem za STAN. Třeba na oblíbeném revíru Jureček se posiluje obsádka dravých ryb – zvláště štik a candátů. Největším lákadlem je však nový revír na Mlýnském rybníku. Rybáři, jichž tam lze vidět skutečně hodně, mohou z jeho vod vytáhnout nejen kapry, ale i okouny, candáty, amury, bělice – a dokonce i na podzim vysazené pstruhy. Novák si také pochvaluje spolupráci městských strážníků s rybářskou stráží při kontrole revírů.