Problém nastal před půl šestou ranní v Praze; na vině byla nehoda lokomotivy při posunu ve Vršovicích. Či přesněji: vykolejení hnacího vozidla v depu kolejových vozidel Praha-Vršovice. Dobrá zpráva je, že nikdo nepřišel k úrazu.

Tento malér, jehož příčina zůstává předmětem šetření, značně omezil najíždění vlakových souprav z odstavného nádraží do stanice Praha-hlavní nádraží. Obvyklá výjezdová trasa z depa zůstala neprůjezdná, což si vynutilo ustoupit od běžného harmonogramu a vlaky přesměrovat; laicky řečeno: bylo třeba vyjíždět „druhou stranou“.

Důsledkem se stalo citelné zpoždění, půlhodinové i větší, které pocítili cestující zvláště na benešovské, berounské, českobrodské a kolínské trati. Zdržení nepostihlo jen příměstské linky S1, S7 či S9, ale nevyhnuly se mu ani rychlíky R16, R41 a R49. Trasy na Vrané nad Vltavou a Dobříš byly navíc zkráceny – vlaky linky S8 byly takzvaně odřeknuty v úseku Praha-Braník – Praha hl. n. a na lince S88 zůstal mimo provoz úsek Praha-Kačerov – Praha hl. n. Toto omezení skončilo po půl osmé, kdy podařilo obnovit normální provoz v železničním depu.

Cestující se v úterý také museli vypořádat s dopolední komplikací na lince S1, kdy nejel vlak mezi Českým Brodem a Masarykovým nádražím v Praze. To však už s nočním incidentem ve Vršovicích nesouviselo. Výpadek zapříčinila porucha železničního vozidla.

Po čtvrt na tři odpoledne to zase začalo silně skřípat v provozu na benešovské trati, konkrétně mezi stanicemi Praha-Uhříněves a Říčany. Poté, co lokomotiva rychlíku strhla v Uhříněvsi trakční vedení, se provoz omezil jen na jednu kolej – což u příměstských vlaků linky S9 přinášelo nejen zpoždění v řádu desítek minut, ale i rušení některých spojů. Citelné zdržení, dokonce až hodinové, se nevyhnulo ani rychlíkům linky R17; došlo dokonce na zrušení jízdy rychlíku v úseku Praha-Holešovice – Benešov u Prahy.

Řada cestujících na této trase se tak v úterý nevyhnula citelnému zpoždění jak během ranní jízdy do Prahy, tak i zdržení při odpoledním návratu domů. Pasažéři vlaků také dostali doporučení cestovat do Říčan autobusy linek číslo 381 – 383 a 387 s tím, že jim budou uznány jízdenky Českých drah.