Problematicky sjízdná byla třeba silnice u obce Suchomasty na Berounsku, kde se nejen vytvořily sněhové jazyky, ale dokonce hrozilo, že z vozovky se zledovatělým povrchem sklouzne kamion. Silničáře policisté povolali také třeba k Ondřejovu na Praze-východ, kde průjezdu bránily ledovka a silnice zapadaná sněhem.

Problémy s průjezdem měly hlavně kamiony. Ty dočasně blokovaly třeba votický kopec na silnici I/3. Právě těžká doprava se také nejdéle zdržela v koloně, jež se vytvořila po střetu dvou nákladních aut na dálnici D1 u Mirošovic, kde po nehodě zůstal zablokovaný pravý jízdní pruh ve směru jízdy na Brno. Objížďka přes Velké Popovice byla kvůli sněhu průjezdná hlavně pro osobní auta. O osm kilometrů dál, v blízkosti obce Vranov, blokovaly nájezd na D1 dva kamiony uvízlé kousek od motorestu Naháč, kvůli jejichž vyproštění vyjeli na místo hasiči. Zapadlý kamion bránil průjezdu třeba také ve Vysokém Újezdu na Benešovsku. Ve stejném okrese byla kvůli vzpříčené nákladní soupravě zabírající celou komunikaci uzavřena také silnice v úseku Otradovice – Neustupov. Kamion také zůstal trčet na silnici třeba v Lánech na Kladensku.

Počet bouraček skokově vzrostl – z větší části šlo naštěstí o nehody končící pomačkanými plechy, kdy krev netekla – nicméně teprve policejní šetření každého jednotlivého případu ukáže, nakolik šlo o maléry, na nichž se podílelo počasí. Lehké zranění si vyžádala bouračka dvou osobních aut u Ondřejova na Praze-východ. A dokonce na střeše skočilo osobní auto při havárii u obce Vrančice na hlavním tahu I/4 na Příbramsku.

Bez úrazu se obešly například náraz osobního auta do lampy ve Voticích na Benešovsku či havárie u obce Štětkovice na Příbramsku; pro změnu o dopravní značení se zastavilo osobní auto také u Milína na Příbramsku. Sloupy trefila osobní auta rovněž v obci Krhanice na Benešovsku a v Jesenici na Praze-západ. Nejen značku, ale i rodinný dům zasáhlo osobní auto havarující v Unhošťské ulici v Kladně. A do autobusové zastávky najelo osobní auto u obce Přestavlky u Čerčan opět na Benešovsku.

Nikomu se nic nestalo při střetu nákladního a osobního auta v Koněpruské ulici v Berouně. Nákladní auto s osobním se střetly také v Říčanské ulici v Říčanech či relativně nedaleko v ondřejovské ulici K Lensedlům; v obou případech na Praze-východ. Srážka dvou osobních aut, z nichž jedno skončilo v poli, zase byla hlášena od obce Jiřice na Nymbursku. Bez zranění se obešel střet dvou osobních aut v Heřmaničkách na Benešovsku – stejně jako nehoda tří osobních aut v obci Bílichov na Kladensku či například srážka dvou osobních aut u Příbrami. Kamion s vlekem odpoledne po smyku boural kousek od Dlouhého Pole na Benešovsku.