Muži, který zůstal ve voze v bezvědomí, zpočátku poskytovali první pomoc profesionální hasiči z Říčan, jejichž rychlý zásahový vůz dorazil na místo jako první. Po příjezdu záchranné služby se hasiči postarali i o jeho vyproštění z auta a přenesení do sanitky. Obešlo se to bez použití hydraulického nářadí, informoval Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů. 

Protože pacient utrpěl vážný úraz, lékařka rozhodla o přivolání vrtulníku. Helikoptéra následně pacienta transportovala do nemocnice v Praze. Do nemocnice putoval i muž z druhého auta. Lehce zraněného šoféra tam dopravil sanitní vůz. „Hasiči na místě dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a po naložení havarovaných vozidel na odtahovou službu úklid komunikace,“ doplnil Svoboda.

Odstraňování následků střetu si vynutilo úplnou uzavírku komunikace. Předmětem šetření policie zůstává, nakolik se na této havárii podepsaly zimní podmínky, které v rámci kraje již v úterý přispěly k podstatnému nárůstu počtu bouraček například na Mladoboleslavsku. Tam čerstvě napadaný sníh přinesl nejen desítky nehod, bohužel v sedmi případech nekončících jen pomačkanými plechy, ale i zcela neprůjezdné silnice – včetně úseků komunikací prvních tříd a dálnice D10. Kolony se vyvářely jak před místy střetů (ty podle policistky Lucie Novákové měly na svědomí především nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky a nedodržení bezpečné vzdálenosti), tak tam, kde uvízly kamiony, jež se ve sněhu nedokázaly rozjet.