Pro střední Čechy i Prahu platí od nedělního poledne až do půlnoci v souvislosti s tím, že odpolední teploty mohou místy vystoupit na 33 až 37 stupňů Celsia. Na svědomí to bude mít ústup tlakové výše k jihovýchodu – a po její zadní straně k nám má proudit velmi teplý vzduch od jihu až jihozápadu.

Nebezpečí hrozí v souvislosti s extrémními teplotami lidem i technice. Konkrétně kolejové dopravě, kdy je nutno počítat s vybočením či lomy kolejnic v důsledku jejich roztažení horkem. Lidé by neměli zapomínat hodně pít, protože kromě velmi vysoké zátěže pro lidský organismus hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace.

K dalším doporučením patří omezit tělesnou zátěž, za poledne i během odpoledních hodin nepobývat na přímém slunci a nenechávat děti či zvířata v autech zaparkovaných na přímém slunci. Dětem, stejně jako starším občanům či nemocným lidem, je žádoucí věnovat zvýšenou pozornost.

Podobně úmorné vedro také během pondělka již meteorologové na území Středočeského kraje neočekávají. Stále by však mělo být velmi teplo; meteorologové očekávají nejvyšší teploty kolem 31 stupňů.