Pro sobotní odpoledne, a to až do sedmé večer, varují meteorologové před teplotami překračujícími 31 stupňů Celsia. Předpověď hovoří až o 34 stupních! Znamená to dostatečně pít – čímž se však nerozumí nápoje slazené a alkoholické – a omezit tělesnou zátěž při sportovních aktivitách i práci. Důležité také je nenechávat děti a zvířata na přímém slunci; třeba v zaparkovaných autech.

V souvislosti s teplým a suchým počasím platí až do odvolání výstraha před nebezpečím vzniku požárů. Takové upozornění automaticky spouští platnost nařízení kraje, jež mimo jiné zakazuje rozdělávání ohňů a používání zábavní pyrotechniky i vypouštění „lampionů štěstí“, ale také dalších rizikových činností, jako je třeba jízda parních lokomotiv. Zakázán je však i vjezd motorových vozidel na polní a lesní cesty, kdy výjimku mají pouze vlastníci či uživatelé pozemků při jejich obhospodařování nebo péči o zvěř. Dovoleno rovněž není zastavení motorových vozidel na místech, kde by se jejich spodní část mohla dostat do styku s lehce vznětlivými materiály – například suchou trávou, slámou, strništěm či podrostem. Meteorologové dále varují před kuřáckou neopatrností a před používáním přenosných vařičů i jiných zdrojů otevřeného ohně.

Změnu může přinést nedělní poledne, kdy ve středních Čechách, stejně jako v sousedních krajích včetně Prahy, přichází část pro výstrahu před ojedinělým výskytem silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 45 mm – ale i možným nebezpečím v podobě krup a silného větru. Platnost prozatím končí v pondělí dvě hodiny po půlnoci – nemusí to však být definitivní. Předběžné varování, které však meteorologové budou nadále upřesňovat, upozorňuje, že místy pak lze očekávat i vydatný déšť s úhrnem až 60 mm; ojediněle i více. Prozatím je s takovouto nadílkou srážek možno počítat až do páteční půlnoci – nicméně informace mají být dále zpřesňovány.