Za nečekanou výluku může strom, který spadl přes koleje. K tomu došlo kolem půl deváté. Provoz by zde měl být znovu obnoven do půl jedenácté.

Hasiči k různým technickým pomocím vyjížděli do sobotního rána třináctkrát. Nejčastěji se jednalo o odklizení popadaných stromů nebo odčerpávání vody ze sklepů a podobně. „Strom jsme odstraňovali v šesti případech, třeba na Kolínsku nebo Rakovnicku, kde ležel přes silnici. V Jílovém na Praze západ byly tři stromy přes silnici,“ okomentovala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podobný výjezd měli hasiči také v Novém Kníně, Brandýse nad Labem nebo Srbči.

Kromě toho hasiči museli také odčerpávat vodu, třeba ze sklepů. „Takových událostí máme doposavad pět,“ zmínila Fliegerová. S čerpadly hasiči pracovali v městech a obcích jako Kolomuty, Kralupy, Mníšek pod Brdy, Hostomice a Kolín. Fliegerová to přisuzuje suchu. V jeho důsledku totiž půda zřejmě nepojala dost vody a ta stekla cestou nejmenšího odporu.

Další nepříjemnosti zažili v neděli cestující na trati 070 mezi Debří a Mladou Boleslaví. Při prořezávání stromů se tam vyvalila suť do kolejiště.

„Na cestě je trať mistr, který by měl zhodnotit situaci za Správu železnici. My jsme v tomto úseku zavedli náhradní autobusovou dopravu,“ popsal mluvčí Českých drah Robert Pagan s tím, že jakmile trať mistr zhodnotí situaci, tak se rozhodne o tom, kdy tudy opět pojedou vlaky. Zatím se předpokládá, že by provoz mohl být obnoven kolem čtrnácté hodiny.