Zesnulý dárce tak opuštěným pejskům odkázal celkem tři čtvrtě milionu korun. „Je to krásné a jsem v šoku. Pokud to opravdu klapne, peníze investujeme do nákupu nového vozu, abychom měli pejsky čím vozit na veterinu a jezdit pro granule,“ reagoval na informaci vedoucí kutnohorského psího útulku Pavel Pallendal.

Podle něj přišel dar jak na zavolanou, protože staré auto už dosluhuje a nedávno se v útulku, který provozuje společnost MVE Plus, bez něj museli obejít dokonce 14 dní. „Jednatelka MVE Plus Šárka Kalivodová dnes odjela podepsat potřebné dokumenty k notáři,“ dodal Pallendal.

Bezdětný dobrodinec

Podle informací Deníku neměl dárce manželku ani děti. „Právně je to zcela v pořádku,“ upřesnil havlíčkobrodský starosta Jan Tecl, který sdělil i jméno dárce s tím, že s ohledem na nyní platnou ochranu osobních údajů ho ale nejde zveřejnit.

Ilustrační snímek
Zvíře není věc? Nevhodný živý dárek lidé prodají, nebo vyhodí

„Peníze využije útulek na péči o opuštěná zvířata,“ prozradil starosta. Radost z daru měl i Jiří Dvořák z útulku v Polné. „Peníze na provoz takového zařízení jako je naše, jsou vždycky potřeba. Už jednou se takový štědrý dárce našel,“ poznamenal.