Na svém webu odkazuje na adresu spojujemecesko.cz, jež může velmi užitečně posloužit organizacím i lidem ze středních Čech. Ať už těm, kteří nějakou pomoc potřebují, tak těm, kteří jakoukoli pomoc nabízejí jiným. Nebo i služby – kupříkladu dovážku potravin, jež leckomu dokáže pomoci vyřešit problém při zásobování vlastní domácnosti. Stejně jako tento web může správně nasměrovat třebas ty, kteří by rádi nabídli pomoc svým sousedům.

Natáčení. Ilustrační foto.
Po filmařích zůstanou ve škole nové šatní skříňky

Platformu Spojujeme Česko provozují agentura CzechInvest a ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví, Svazem průmyslu a dopravy ČR a dalšími partnery. Přináší odkazy na aktuální a ověřené informace související s šířením koronavirové nákazy, ale také právě na projekty založené na vzájemné pomoci, jichž se již podařilo rozjet celou řadu.

Nechybí ani například zprostředkovávání kontaktu pro firmy, které jsou v současné době ochotny pomoci státním institucím – stejně jako propojování nabídky a poptávky firem mezi sebou tak, aby jejich spolupráce dokázala nejlépe reagovat na současnou koronavirovou krizi a pomáhala zmírňovat její dopady.

Žákyně ze ZŠ Polešovice
SOUTĚŽ: Sportujte s hvězdami a vyhrajte ceny. Trumfnete tyto cviky čtenářů?

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník