Náhlá sněhová přeháňka zkomplikovala autobusovou dopravu například na Slánsku a Kladensku, kde musely spoje čekat na ošetření silnice. Autobusy nabíraly zpoždění, deset linek veřejné dopravy v kraji stálo.

Letecký pohled na místo hromadné nehody na D5.
Hromadná nehoda na dálnici D5. U Žebráku havarovalo téměř čtyřicet aut

V Praze dopravní dispečink upozorňoval řidiče na nárazový vítr na začátku dálnice D1 nebo na Pražském okruhu, kde mokrý sníh a led zastavily nákladní dopravu. Kamiony stály mezi Modleticemi a Ruzyní směrem na letiště. „D0 na trase Modletice – Ruzyně; 21 km D0 směr letiště, mokrý sníh; led a sněhová pokrývka na vozovce, kamiony nejsou schopné pokračovat,“ hlásilo ŘSD na sociálních sítích.

Co se v Praze a Středočeském kraji odehrálo, vysvětlili meteorologové na sociálních sítích. "V souladu s předpovědí přechází naše území podružná studená fronta v podobě výrazného pásu intenzivního sněžení, kdy se na této linii ojediněle vyskytují zimní bouřky,“ vysvětlili na sociálních sítích pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Bouřky v zimě jsou spíše vzácné a obvykle méně plošné než ty letní, každou zimu jich bývá několik.

Pracovní setkání při příležitosti dokončení geologického průzkumu metra D a prohlídka dvou největších lokalit PAD4 a VO-OL včetně děl vytvořených v podzemí.
PODÍVEJTE SE: Třicet metrů pod zemí. Metro D má základ přestupní stanice

"Nečekejte ale klasické letní blýskavice - zimní bouřky jsou o mnoho decentnější,“ upozornili podle ČTK meteorologové. Výstraha ČHMÚ naznačuje, že i po odeznění sněhové bouře se musí mít na pozoru jak motoristé, tak chodci. Od čtvrtečního odpoledne, konkrétně od 16. hodiny, platí až do sedmé ranní varování před náledím.