„Vítězství je výsledkem vysokého pracovního úsilí všech našich zaměstnanců, kteří pomohli dostat společnost Škoda Auto do první ligy světových výrobců automobilů,“ řekl Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda Auto, zodpovědný za řízení lidských zdrojů. Pro automobilku, jejíž kořeny sahají až do roku 1895, to podle něho představuje ocenění dlouhodobých úspěchů.

Cílem soutěže Českých 100 nejlepších je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat a zviditelnit firmy zaregistrované v České republice, podniky z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují pozoruhodných výsledků. Svým hlasováním se na ní podílí zhruba dvacet tisíc představitelů hospodářského a politického života.

Škoda Auto je přitom nejúspěšnějším laureátem této ceny. 

Vedle sedmnácti vítězství společnost Škoda Auto dvakrát obsadila druhé místo. Od roku 1991, kdy se stala součástí koncernu Volkswagen, urazila až do dnešních dní obrovský kus cesty. Na jejím začátku stála jedna modelová řada a zhruba 170 tisíc prodaných vozů, na konci sedm modelových řad a 1 126 500 prodaných vozů.