Program pomaturitního plesu kolínských studentů otevřelo vystoupení pojmenované Devils ve stylu street dance v podání tanečníků Domu dětí a mládeže Symfonie Poděbrady pod vedením choreografky Leontýny Batelkové, pak už následoval slavnostní nástup maturantů v tomto případě nezvykle se svítícími tyčemi v rukách.

Svým rodičům, profesorům i sponzorům plesu z pódia poděkovali studenti Lucie Rozumová a Vojtěch Rosendorf. „Jak už asi víte, nejnáročnější část školní docházky je už za námi a s hrdostí můžeme konstatovat, že žádná hvězda nebude zářit v září. Za to vděčíme jen a pouze našim úžasným profesorům a profesorkám,“ zaznělo mimo jiné.

Pak už si všech dvacet devět studentek a studentů postupně došlo pro svoji maturitní šerpu z rukou třídní profesorky Petry Černé, po červeném koberci někdo jen prošel, jiný protančil, další si pozval k osobité choreografii celou taneční skupinu a jeden z frajerů se nechal přinést kamarády. Svoji šerpu dostala i třídní profesorka a oficiální část večera ukončil přípitek, společná fotka a zametání naházených mincí.

Půlnoční překvapení se také týkal téma hippies

Nejen k sólu s rodiči, prarodiči či profesory, ale k zábavě po celý večer vyhrávala kapela The Incognito Band. Jejich skladby přerušilo o desáté večerní ještě vystoupení Pole dance studia Nymburk a pak především půlnoční překvapení samotných studentů nesoucí se v duchu celého bálu, jímž bylo téma hippies. Celým večerem provázel zpěvák a herec Milan Peroutka.

Letošní plesovou sezonu v kolínském Městském společenském domě ukončí v sobotu bál místní Odborné střední školy podnikání a mediální tvorby Kolín.