Vrchní sestra dětského oddělení Marie Marvanová vysvětlila, že dar Kapky naděje umožnil nahradit zastaralé typy postýlkami novými a moderními. „Plně vyhovují novým trendům a hygienickým požadavkům,“ uvedla vrchní sestra. Primář dětského oddělení Michael Richter ocenil, že jsou mimo jiné snadno ovladatelné: maminky se s nimi mohou po chodbách porodnice pohybovat jako s kočárkem. „Nové postýlky jsou komfortnější v tom, že jsou výškově nastavitelné, průhledné – a tak maminka na své miminko dobře vidí,“ zmínil i další výhody.

Také Vendula Pizingerová nešetřila v Benešově chválou. Zašla totiž i na dětské oddělení, aby si s jeho pacienty popovídala a předala jim dárečky – přičemž ocenila, jakou podobu jeho prostory získaly při velké rekonstrukci před necelými dvěma lety. Výtvarné řešení se nepodobá špitálu, ale připomíná palubu lodi – přičemž důraz tvůrci projektu kladli i na veselé barvy, obrázky a herní prvky.

Nemocnice v Benešově přilákala v tomto týdnu pozornost také tím, že se tam narodila dcera Ema hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO).