Zcela čerstvou informaci (která ovšem jen potvrzuje dřívější očekávání) zveřejnila v pondělí hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Zmínila se o tom během jednání krajských zastupitelů posuzujících návrh na změny ve složení Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy. Jeho zásadní „převolení“ středočeská opozice ze STAN, ODS a TOP 09 vnímá jako odplatu na to, že o vyjmutí Čapího hnízda z evropského financování členové výboru nerozhodli sami, když většina jeho členů trvala na prošetřování kauzy na evropské úrovni. To však odmítá hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). 

Slova oponentů o „mstě“ jsou podle ní jen líbivou mediální zkratkou. „To je vaše cesta, ne naše,“ obrátila se k oponentům. Nové složení výboru má odrážet nové poměry ve složení krajské koalice, kdy i v minulosti měla krajská vláda ve výboru ROP většinu vyjádřenou poměrem sil 12:3. Opozice by drobnou převahu vládnoucí koalice připustila, ale trvala na poměru 8:7. Nebo alespoň 10:5. Při hlasování však neuspěla; platí tedy poměr 12:3.

Poměrně obsáhle zastupitelé debatovali také o tom, zda „převolení“ výboru nemá do budoucna zabránit zahájení správního řízení o vrácení dotace s jejím příjemcem. Případné správní řízení ovšem není věcí výboru voleného zastupitelstvem, ale musel by je zahájit středočeský úřad regionální rady. „Ta provazba tam ale je,“ namítl Věslav Michalik (ANO), když připomněl, že právě výbor rozhoduje o tom, kdo bude ředitelem. „Nikdo nemá v úmyslu měnit pana ředitele,“ reagovala ovšem hejtmanka Jermanová.