Návrat po covidové pauze nemohl festivalu vyjít lépe, když si „objednal“ počasí jako ze žurnálu. „Ani vedro, ani zima. Prostě ideál,“ podotkl moderátor festivalu Michal Knejp z Hit rádia, když na louce pod Točníkem vítal natěšené návštěvníky.

Páteční část festivalu zahájila kapela Botox, která k pódiu přilákala první fanoušky živé hudby. O hodinu později vystoupil hudebník Pokáč, jenž svými nápaditými texty pěkně publikum naladil. Anna K. tak měla už celkem snadnou úlohu a „načaté“ obecenstvo patřičně rozparádila svými nejznámějšími hity.

Z benefičního hudebního festivalu HudliceFest 2022.
HudliceFest posbíral přes čtvrt milionu korun. Peníze pomůžou nadaci Slunce

Po koncertu české zpěvačky přišlo představení masek, ve kterých někteří fanoušci na festival přišli. Všichni dostali ceny, děti společenské hry, dospělí pak balík piv nebo lahev dobrého vína či rumového likéru. „Pro děti pivo, pro dospělé hry. Říkám to správně?“ žertoval Knejp.

Od osmé hodiny večerní stage patřila Tomáši Klusovi, na kterém je vidět, že ho koncerty nesmírně baví a sobě příznačným pódiovým výkonem opět nezklamal. Svojí energií, při níž mu velmi sympaticky sekundoval kytarista a parťák Jiří Kučerovksý, okamžitě nakazil celé publikum. Během vystoupení samozřejmě nechybělo skládání situačních veršů, při kterém dokonce přeskočil hrazení rovnou mezi lidi. „Na čumindu a hrabandu, jako úchyl přece. Pro manželku sbírám gelové nehty,“ bavil svými hláškami Klus. Hrady byly ve varu.

Přebírat obecenstvo po Tomáši Klusovi musí být za odměnu. Takže následující MIG 21 ladně pokračovali v hudebním večírku, který se náramně povedl. Páteční část festivalu zakončil koncert popových Mirai.

Festival pokračuje v sobotu, kdy se mohou návštěvníci těšit na kapely Chinaski, Rybičky 48, Divokej Bill a další interprety a skupiny. Program dále nabídne koncerty kapel UDG nebo Realita. Festival Hrady CZ i letos spolupracuje s Národním památkovým ústavem a svým návštěvníkům nabízí v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradů Točník a Žebrák.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.