Po celé hodiny zůstal na sklonku víkendu, v dopravní špičce nedělního podvečera, přerušen provoz na „děčínské“ železniční trati. Právě v době, kdy se nejen řada Pražanů vrací po víkendu domů před začátkem pracovního týdne, ale do metropole přijíždějí také studenti, zůstal omezen provoz v úseku mezi železničními stanicemi Roztoky u Prahy a Praha-Bubeneč či Praha-Holešovice.

Příčinou se stalo neštěstí v blízkosti zastávky Praha-Sedlec, kde vlak sedm minut před čtvrtou odpolední srazil člověka pohybujícího se v kolejišti. České dráhy připomněly, že šlo o vlakovou soupravu jiného dopravce. Okolnosti události zůstávají v šetření policie.

Dráhy zprvu zavedly náhradní autobusovou dopravu, posléze bylo možno jezdit sníženou rychlostí po jedné ze dvou traťových kolejí. S neplánovaným omezením se museli vyrovnat jak cestující v příměstských osobních vlacích jezdících mezi nádražími v pražské Hostivaři a v Roztokách na Praze-západ i mezi Masarykovým nádražím a Kralupy nad Vltavou nebo Ústím nad Labem, tak pasažéři rychlíků spojujících Prahu nejen s Děčínem (a také s německou metropolí). Osobní vlaky nabraly asi desetiminutové upoždění, odpolední rychlík Větruše mířící z Děčína na pražské hlavní nádraží dojel jen do Kralup – a odkloněn přes Lysou nad Labem musel být i expres Carl Maria von Weber mířící z Prahy do Berlína.