I to vlastně platí jen částečně: certifikáty a skleněné poháry si tam přijeli vyzvednout zástupci dvou oceněných společností: z Benešovska – přesněji tedy z Vlašimska – a z Kolínska. Na předávání trojice zbývajících ocenění dojde dodatečně; pravděpodobně v jejich sídlech.

Ocenění Zemědělský hospodář Středočeského kraje je především poděkováním těm zemědělcům, kteří mohou být ostatním příkladem; také může přispět ke zviditelnění jejich práce, míní středočeská radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková (Piráti). Ujišťuje, že kraj se bude snažit zemědělské firmy podporovat – a má zájem, aby kvalitní potraviny byly i do budoucna jedním ze symbolů středních Čech. K práci zemědělců má Skopalíková úctu už proto, jak si musí průběžně a za provozu poradit se zvládáním nejrůznějších vlivů. „Zemědělství je obor, jehož výsledky nejdou předem jasně naplánovat a zanést do tabulek,“ poznamenala.

Zemědělští hospodáři Středočeského kraje pro rok 2020:
- Agrofarm Šípy spol. s.r.o. (Rakovnicko)
- Zemědělské obchodní družstvo Potěhy (Kutnohorsko)
- ZAS Bečváry, a. s. (Kolínsko)
- Rolnická společnost, a. s., Pavlovice (Benešovsko)
- Školní zemědělský podnik Lány (Kladensko)

Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje

I při setkání spojeném s předáváním pohárů došlo ve středu na debatu o řadě problémů, které trápí lidi v terénu, připomněla hejtmanka Petra Pecková (za STAN), která u slavnostních chvil nechyběla. „Řešil se například prasečí mor, mluvili jsme o nedostatku zaměstnanců, kteří jsou pro firmy klíčoví zvláště při sezonní práci – a dotkli jsme se i zájmu, nebo spíše nezájmu mladých absolventů zemědělských škol o práci v oboru,“ vypočetla hlavní témata rozmluvy.