Město, které vybral i jako dějiště festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, jehož je ředitelem, výslovně označil jako „svoji srdcovku“. „Dokázal bych o nich básnit dlouhé hodiny! Je to překrásné lázeňské město s bohatou historií jen kousek od Prahy. Ti fyzicky zdatní se tam dostanou dokonce i na kole,“ upozornil, že výlet je možné spojit i se sportovním výkonem už cestou.

„Je to místo, kde si každý najde to své; bude se tu líbit kulturním a historickým nadšencům i těm, kdo rádi sportují: v létě se vykoupete v jezeře nebo v řece, můžete si zahrát golf, tenis nebo fotbal – a pak se projít po upraveném parku, navštívit zámek a podívat se, kde studovali Václav Havel, Miloš Forman a Ivan Passer,“ nabízí Dvořák rozmanité možnosti vyžití.

Na Nymbursku konkrétně doporučuje také návštěvu dalšího místa, kam rád zavítá s rodinou: zábavního parku Mirakulum, mezi jehož atrakcemi si to své mohou najít jak děti, tak dospělí. Na návštěvníky čekají například vodní svět, lanové centrum, ale i lesní město, zoologická zahrada nebo třeba bludiště, naučné zahrady a stezky – ale i klidná zákoutí, která si lze pronajmout třeba k uspořádání oslavy a grilování. A ubytovat se lze třeba v některém z četných penzionů v okolí.

I když má Dvořák přímo nabitý pracovní rozvrh, často i s cestováním do zahraničí, svěřil se, že výlety po středních Čechách si velmi oblíbil. Nabízejí mu totiž příležitost k aktivnímu pohybu společně s těmi jeho srdci nejbližšími. „Čas na rodinu si vždycky najdu – a také cítím, že když ho strávíme společně na výletě, je to mnohem příjemnější, než když se jen potkáme doma,“ poznamenal. „Rádi sportujeme, chodíme na túry a jezdíme na kolech. K tomu jsou střední Čechy jako stvořené – je tu tolik kvalitních cyklostezek,“ upřesnil podobu rodinných výletů.

Sám si podle vlastních slov nejvíc odpočine u přehrad nebo na březích řek, na horách, při procházkách lesem. „Mám rád přírodu, ale nepohrdnu ani památkami,“ upozornil však, že jeho volné chvíle se nemusejí vždycky jen zelenat.