A nepřibyla dekorace, ale neodmyslitelné součást prostředí, ve kterém chce působit, naznačila slovy, jimiž doplnila zveřejněné fotografie. Na těch je zachycena společně se svým náměstkem Věslavem Michalikem (STAN) a jeho ženou při zavěšování obrazu Václava Havla na zeď.

Dílo, které jí věnovali právě Michalikovi, označila za úžasný dárek. „Říkala jsem, že si koupím portrét pana prezidenta,“ konstatovala – s tím, že už nemusí. Díky příjemnému překvapení v podobě dárku. „Dostala jsem originál – grafický list Jaromíra 99, a to dokonce s číslem 1/99,“ odkázala na dílo od Jaromíra Švejdíka, který je známý nejen jako zpěvák, kytarista a skladatel, ale právě také coby výtvarník.

Středočeské zastupitelstvo. Ilustrační foto.
Spojenci pro Středočeský kraj se rozkmotřili. Rozpadnou se?

„Má skvělé ilustrace pro film Alois Nebel, storyboardy pro Jedna ruka netleská, Grandhotel nebo Samotáře,“ upozornila pro ty, kteří moderní uměleckou scénu nesledují tak pozorně.

Naznačila, že pod Havlovým portrétem se jí hned pracuje líp. „Fakt dobře,“ konstatovala. S tím, že Havel z obrazu jí kouká na klávesnici – a tím prvním, při čem na ni dohlížel, byla videokonference se starosty obcí s rozšířenou působností.

Ilustrační foto
Na dotace pro podklady k žádostem o dotace vyčlenili radní sedm a čtvrt milionu