Pro chuť i pro oko

Výsledky již 12. ročníku soutěže organizované krajem, která je zaměřena na podporu malých a středních výrobců, vyhlásilo hejtmanství o víkendu. Slavnostní akt se stal součástí programu populární výstavy Jarní zemědělec v Lysé nad Labem, kde také na krajském stánku mohli návštěvníci oceněné pochoutky ochutnat. Náměstek hejtmanky s kompetencí pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD), který výstavu zahajoval, soutěž oceňuje jako příležitost upozornit na regionální výrobce a jejich produkty – přičemž členové hodnotitelské komise mohou zaručit, že tohle zboží bude chutnat. Vždyť došlo nejen na posouzení přihlášených výrobků téměř všemi smysly, ale stranou pozornosti nezůstaly ani suroviny, způsob výroby a inovativnost ve zpracování.

Hodnotitelská komise se skládá z představitelů kraje a potravinářských odborníků, sdělila v pondělí Deníku Veronika Bílá z krajského úřadu. „Členové komise mají atest k provádění senzorického hodnocení potravinářských výrobků,“ připomněla, že mezi hodnotiteli tradičně nechybí třeba odborníci z veterinární správy nebo zemědělské a potravinářské inspekce.

Kvalita s láskou

O poslání soutěže má Petera jasno. „Proč konzumovat sladkosti z Polska nebo salámy z Německa, když tu máme plno místních výrobců, kteří umí dokonale vyrobit různé pochutiny?“ předkládá ke zvážení s upozorněním, že právě oni pracují podle tradičních receptur, s využíváním domácích zdrojů – a s láskou. Přikyvuje i hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Soutěž podle ní ukazuje, že kvalitní potraviny nejsou žádným zázrakem: „Jsou dílem poctivých, šikovných, pracovitých a slušných lidí, kterým záleží na kvalitě jejich práce.“

Jistě není náhodou, že se mezi držiteli nových certifikátů rok co rok opakují stejní výrobci. Většina zúčastněných firem se přihlašuje opakovaně, ale obvykle s novými výrobky. Tři účastníci byli letos noví – nicméně mezi oceněné výrobky se jejich produkty neprobojovaly. Ti úspěšní se pak získaným logem rádi pochlubí nejen na obalu, ale i na svých webových stránkách. Kraj o ocenění dává vědět prostřednictvím vydané brožury.

V předmluvě k přehledu za rok 2017 hejtmanka mimo jiné uvedla: „Soutěž Potravinářský výrobek Středočeského kraje je oceněním namáhavé, obětavé a vysoce profesionální práce místních výrobců. Je stimulem pro to, aby si další a další spotřebitelé našli k našemu „středočeskému“ zboží cestu. Vždyť třeba čerstvé jablko od Českého Brodu je určitě neméně voňavé a chutné, nežli jablko, co procestovalo půl Evropy a bylo upraveno bůhvíčím, jen aby tu předlouhou cestu vlaky a kamiony přežilo. Vždyť univerzální polský salám není o nic lepší, nežli uzenářská specialita od místního uzenáře podle receptury osvědčené mlsnými jazyky našich předků. A cukrovinka z druhé strany planety nechutná o to lépe jen proto, že má exotický obal.“

Oceněné Potravinářské výrobky Středočeského kraje
I. Mlýnské a pekárenské výrobky
- Pane: Celožitný chléb
- Pane: Chléb Dinkel Wachauer se špaldou
- Pane: Špaldový řez s jogurtem
II. Mléko, mléčné výrobky
- Polabské mlékárny: Bio Matylda (smetanový sýr)
- Polabské mlékárny: Můj skyr – višeň
- Polabské mlékárny: Farmářský jogurt smetanový
- Proteco Agro: Jogurt borůvkový plnotučný
- Proteco Agro: Jogurt meruňkový plnotučný
III. Lahůdky a cukrářské výrobky
- Portus Praha: Nakládaní utopenci
- Portus Praha: Nakládaný romadur
IV. Alkoholické nápoje, víno (kromě piva)
- Školní statek Středočeského kraje: Kerner, pozdní sběr 2016, české zemské víno
- Školní statek Středočeského kraje: Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2015
- Likeria Svoboda: Likeria – Marcipán
V. Masné výrobky
- Agrofinance CZ: Zvěřinová paštika
- Fiala Milovice: Milovický cibulák
- Dolejší: Paštika s medvědím česnekem zauzená
VI. Med, výrobky ze včelího medu
- Samek: Med květový jarní
- Samek: Med květový letní – slunečnice
- Včelařství Tupadly: Med květový
VII. Ostatní potravinářské výrobky a pivo
- Lucie Hesová: Džem – zázvorová cuketa s citronem
- Lucie Hesová: Džem – jahodový s meduňkou
- Herold: Polotmavé speciální pivo
- Herold: Tmavé speciální pivo
- Herold: Světlý ležák
- TTD: Cukr bridž – kostky

Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje