Na oba víkendové dne se sice chystají na trati spojující Benešov s hlavním městem omezení v úseku Praha-Uhříněves–Říčany, pro cestující to však neznamená nic mimořádného. Jen se může navýšit zpoždění až o deset minut – vždy mezi 8.50 a 14.25 bude mimo provoz jedna ze dvou traťových kolejí, o niž se musí „podělit“ všechny projíždějící vlaky. Podobné to pak na benešovské trati bude ještě od 20. do 23. února – tentokrát v úseku Senohraby–Čerčany a v časech mezi 8.50 a 15.10. Plánované práce si opět vyžádají svedení veškerého provozu na jedinou kolej.

Na trati Praha–Nymburk–Kolín budou až do sklonku března aktuální změny, které si od 10. února vynutila výluka v úseku Praha-Horní Počernice–Mstětice. Většina rychlíků spojujících Prahu s Hradcem Králové jezdí po odkloněné trase mimo Lysou nad Labem – a v Praze nestaví jako obvykle na nádraží ve Vysočanech, ale v Libni. Změněné jízdní řády pak mají odpolední vlaky na lince S9 Lysá nad Labem–Strančice (a také jeden spoj na trase Milovice–Praha-Vršovice).

Od pondělka do pátku se cestujících na Nymbursku dotknou také výluky na trati Nymburk–Jičín. V úseku mezi Rožďalovicemi a Kopidlnem budou pasažéry vždy v časech od 7.40 do 15.30 vozit náhradní autobusy. Podle očekávání mohou přestupy přinést asi pětiminutové zpoždění.

Zdržení, v tomto případě vzniklé i bez přesedání, mohou od pondělka do středy očekávat také lidé jezdící vlakem na Mělnicku. Na trati spojující Prahu s Kralupy nad Vltavou (a dále i s Ústím nad Labem a Děčínem) bude vždy mezi 8.20 a 13.40 mimo provoz jedna ze dvou traťových kolejí v úseku Libčice nad Vltavou–Kralupy nad Vltavou. Může to přinášet zdržení do deseti minut.

Na Berounsku jsou novinkou dvě krátkodobé výluky v úseku mezi Karlštejnem a Berounem. Opravdu ale jen kratičké: v pondělí mezi 8.20 a 8.45, v úterý pak od 15.50 do 16.15. V obou případech nepojede po dvou osobních vlacích; cestující musí využít jiné spoje.

Na Berounsku dále pokračují výluky na plzeňské (či chebské) trati v úseku Beroun–Zdice. Potrvají do čtvrtka – a pak ještě budou pokračovat od počátku posledního únorového týdne. Vždy mezi 8.20 a 16.10 je mimo provoz jedna ze dvou traťových kolejí. Je s tím spojena náhrada všech osobních vlaků autobusy jezdícími podle výlukového jízdního řádu (a to jak na spojení Berouna s Plzní, tak s Protivínem) – a ostatní vlaky zde mohou nabrat až desetiminutové zpoždění.

Nadále pokračuje dlouhodobá výluka na Kutnohorsku, kde by na trati z Čerčan do Světlé nad Sázavou měl úsek Kácov–Zruč nad Sázavou zůstat mimo provoz až do jara. Cestující zde přepravují náhradní autobusy jezdící podle výlukového jízdního řádu.

Výlukové jízdní řády

Nymburská trať: www.cd.cz/jizdni-rad/tratove-jizdni-rady/files/cz-k231-2018vyluka01.pdf

Berounská trať: www.cd.cz/jizdni-rad/tratove-jizdni-rady/files/cz-k170-2018vyluka02.pdf

Kutnohorská trať: www.cd.cz/jizdni-rad/tratove-jizdni-rady/files/cz-k212-2018vyluka01.pdf