Vesměs se jedná o stanoviště v krajských nemocnicích – tedy v Benešově, Kladně, Kolíně, Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami. Tam mají jednotnou provozní dobu i pro odběry v pracovních dnech: shodně od pondělí do pátku vždy mezi sedmou ranní a sedmou večerní.

V pracovních dnech fungují odběrová místa v pětici dalších nemocnic. V tomto případě jde o zdravotnická zařízení městská či soukromá, a to v Čáslavi, Hořovicích, Mělníku, Rakovníku a Slaném. Jejich provozní doba je rozdílná, přičemž třeba rakovnická nemocnice upozorňuje, že vypsané hodiny nemusí platit vždy; doba se případně může zkrátit, pokud chybí předem on-line objednaní pacienti.

Předchozí registrace na konkrétní termín je ostatně většinou podmínkou. O způsobu jeho sjednání informují webové stránky jednotlivých nemocnic. Některé rovnou nabídnou elektronický formulář, jiné odkazují na telefonní číslo. I tak se vyplatí na web nahlédnout a nespoléhat na předchozí zkušenost: třeba mělnická nemocnice upozorňuje, že se kontakt změnil. Zájemci tam najdou i další podmínky – například cenu pro samoplátce nebo informaci, že samoplátci se nepřijímají. A často i názorný plánek.

Zcela samostatnou kapitolou je nabídka bezplatných testů pro seniory. Ty dělá v pracovních dnech pětice oblastních nemocnic (Benešov, Kladno, Kolín, Mladá Boleslav a Příbram), a to na jiných pracovištích než běžné odběry. Podmínkou je přechozí objednání po telefonu.