Celkem bylo ve středních Čechách přihlášeno 17 alejí. Nejpočetnější zastoupení měla obec Všejany na Mladoboleslavsku, prakticky na pomezí s Nymburskem, kde byly přihlášeny hned dvě aleje: lipová a javorová. Nakonec se ukázalo, že v rámci kraje získaly nejnižší počty hlasů; zčásti se mohlo projevit i rozmělnění podpory příznivců této lokality právě mezi dvě v podstatě soupeřící aleje.

Cílem ankety, nesené myšlenkou, že krajina bez alejí je jako obraz bez rámu, je přitáhnout pozornost lidí k alejím, které ke zdravé a fungující krajině prostě patří. Má současně upozornit i na málo známá stromořadí, která nerostou ve městech, u významných památek či frekventovaných turistických tras – a také na ta, jež se ještě nemohou pochlubit půvabem vzrostlých dřevin, protože teprve byla před nedávnem vysazena. S tím, že o vítězství může nakonec rozhodnout nejen mimořádná krása; při internetovém hlasování hrají roli také silný příběh, snaha o záchranu – nebo i úsilí místních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Koordinátorka ankety Karolina Kostićová připomněla, že v desátém ročníku soutěžilo rekordních 132 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky. „Hlasovalo pro ně bezmála sedm tisíc lidí,“ konstatovala s potěšením. „Pro nás to je důkaz, že si lidé nádherných alejí váží a jsou na ně patřičně hrdí,“ řekla Kostićová. Celonárodní vítězkou se stala Svárovská alej v Jihomoravském kraji, pro kterou hlasovalo 585 lidí.

Alej roku 2020 ve Středočeském kraji
1. Zámecká alej v Hořovicích: 162 hlasy
2. Kaštanová alej u Nečína: 140 hlasů
3. Lipová alej ke hřbitovu ve Všechromech: 120 hlasů
4. Červené javory ve Frágnerově ulici v Nespekách: 111 hlasů
5. Topolová alej u Litovického rybníka: 109 hlasů
6. Lipová alej ve Žlebech: 107 hlasů
7. Zámecká alej Kačina: 88 hlasů
8. Lipová Gottova alej v Plužné: 72 hlasy
9. Kaštanová alej v Jincích: 68 hlasů
10. Javorová alej u Polních Chrčic: 66 hlasů
11. Topolová alej Příhrazy – Žďár: 38 hlasů
12. Alej u Nového rybníčka v Potěhách: 37 hlasů
13. Alej na náměstí T. G. Masaryka v Poděbradech: 28 hlasů
14. Višňová alej v Bořanovicích: 27 hlasů
15. Jírovcová alej v Průhonickém parku: 10 hlasů
16. Lipová alej ke hřbitovu ve Všejanech: 8 hlasů
17. Javorová alej ve Všejanech: 6 hlasů

Zdroj: Arnika