„Letos ve školce končím, takže pokud by měl někdo zájem organizaci po mně převzít, ráda mu pomohu,“ vylíčila na pódiu sálu Na Zámecké ředitelka zařízení Krista Hellerová. Její svěřenci také tradičně celou přehlídku zahájili variací na pochod Františka Kmocha Kolíne, Kolíne a postupně přidali ještě vtipné Přátelské fotbalové utkání, v němž se tanečnice proměnily ve fotbalisty, a variaci na kosmické písničky Vesmír a já.

Mateřskou školu Adélka Nymburk zaujalo téma kominíků, stejně jako jejich kolegyně ze Zbraslavic. Děti z Červených Peček zaujaly tématem Poupátko a zima, další z kolínských školek, Čtyřlístek, zase Džbánkovým tancem a prckové z Uhlířských Janovic se proměnili v indiány. A ti ze tříd z obce Straky dokonce tančili na vážnou hudbu – Vivaldiho Čtvero ročních období.

Montessoriho školka z Prahy tradičně vsadila na gymnastické prvky a z Tatců na směs písniček z muzikálu Noc na Karlštejně i s divadelními rekvizitami. Tečku pak udělala rozverná choreografie z filmu Ať žijí duchové v podání dětí z mateřské školy z Červených Peček.

Celým programem provázel ředitel spolupořádajícího Domu dětí a mládeže v Kolíně Luboš Votroubek. Na základě videozáznamu pak porota vybere postupující do celostátního klání, které se uskuteční v květnu v Nymburce.