Protože Středočeský kraj přispěl k úspěchu akce svou pomocí se zajišťováním dopravy uprchlíků od hranic Ukrajiny s Evropskou unií dál do Čech, Pecková dostala, stejně jako další lidé, kteří byli do přesunu krajanů zapojeni, zprávu o šťastném pokračování příběhu: jedné z těhotných žen se narodila holčička. „Dostala jméno Viktorija,“ napsala Čižovská i s vysvětlením, jaký je význam tohoto jména: Vítězství.

Pecková připomněla, že maminka Viktorky přijela z Ukrajiny v rámci třetího „transportu za bezpečím“, toho největšího, kdy bylo na cestě 450 lidí. Výprava, která má nyní o jednu členku víc, vzbudila přednedávnem poměrně velkou pozornost po příjezdu do hotelu Vladimir v Ústí nad Labem. Příchod Viki na svět se však hejtmanka chystá oslavit i doma v Mnichovicích.

Jestliže se před časem hlásila k aktivnímu zapojení do kapaně nepijáků Suchej únor, nyní oznámila, že je důvod k oslavě i s alkoholem. Viky prý zapije „nejlepší vodkou, co si koupila v Kyjevě před pěti měsíci“. Připomněla tím pití, které si přivezla z oficiální návštěvy partnerů v Kyjevské oblasti, když tam byla loni plánovat úplně jiné formy spolupráce než podíl kraje na organizování evakuačních autobusů. Otevře láhev s prémiovou vodkou doplněnou pomerančovou šťávou, medem, kořením a bylinkami, která zůstávala schována pro zvláštní příležitost. Slavnostní. Právě taková chvíle nyní nastala. „Jsou i krásné zprávy,“ uvedla Pecková.

Kraj vyslal autobusy pro krajany prchající před válkou.
Kraj vyslal autobusy pro krajany prchající před válkou. Na cestě jich je 450

S otcem miminka si ale určitě na zdraví jeho dcery hned tak nepřiťukne. „Tatínek Viktorky je chirurg. Zůstal samozřejmě v Žytomyru,“ připsala na sociálních sítích. Na facebooku reagoval na příspěvek Peckové i ředitel krajského úřadu Jan Louška. „Je to vlastně hrozně smutný… Mohla doma drandit v kočáru – a místo toho někdo z cizí země zapíjí, že je tu s námi,“ posteskl si nad smutnou dobou.