Maléry, které se na nasněžených vozovkách přihodily, ztěžovaly například ranní jízdu do Prahy. Byť průjezd po dálnicích s mokrým povrchem byl prakticky plynulý, dojezd do hlavního města už provázely problémy.

Po celém kraji pak řidiči havarovali na silnicích nižších tříd – bouraček se stalo více, než bývá po ránu běžné v jiných dnech. Naštěstí se většinou jednalo spíš jen o ťukance z kategorie „pomačkaných plechů – tady bez zranění. Jen s hmotnými škodami, kdy se nikomu nic nestalo, se po půl šesté obešla i nehoda sypače na Rakovnicku, který v Senomatech narazil do oplocení pozemku u domu. Někde však následky nehody částečně blokovaly dopravu. Třeba po osmé ranní v Třebotově na Praze-západ, kde se v Hlavní ulici střetla dvě osobní auta. 

Vážnější nehoda se stala na Příbramsku na silnici II. třídy číslo 119, kde se po osmé hodině u Dobříše převrátilo osobní auto na střechu. Místo nehody zprvu policisté uzavřeli, pak zůstalo neprůjezdné pro nákladní auta a autobusy. K těžké nehodě na vozovce pokryté rozbředlým sněhem došlo na Příbramsku již po páté ranní, kde v osadě Řadovy u Svatého Jana havaroval Renault Mégane. Auto dostalo v zatáčce smyk a bočně narazilo do betonové podezdívky a oplocení domu, informovala policistka Monika Schindlová. „Vážně zraněného 30letého řidiče přepravila sanitka do pražské nemocnice,“ konstatovala s dodatkem, že hmotná škoda byla stanovena 45 tisíc korun.

Záchranáři měli práci i na Kutnohorsku, kde se čtvrt hodiny před sedmou střetla dvě osobní auta na hlavním tahu I/2. Nehoda u městysu Suchdol se neobešla nejen bez úrazu, ale ani bez zásahu hasičů, kteří se museli postarat o vyproštění. Zranění (byť většinou spíš menší závažnosti) provázela také nehody v Kněževsi na Praze-západ, Hlavenci na Praze-východ, Libomyšli na Berounsku či v Mirošovicích na Praze-východ. 

Komplikace se nevyhnuly ani autobusům. Na Praze-západ bouraly prakticky ve stejném čase po půl sedmé hned dva, jež zradily komunikace třetích tříd: jeden u Jílového u Prahy, další u obce Tuchoměřice. Cestujícím to sice zkomplikovalo ranní plány, avšak nikomu se nic nestalo. Na Praze-západ se našla se i komunikace, kam autobusy ani nevyjely. Kvůli nesjízdnosti bylo po půl šesté přerušeno spojení mezi obcemi Ořech a Chýnice, zajišťované příměstskou linkou číslo 301.

Okolnosti zmiňovaných nehod zůstávají v šetření policie. Je však velmi pravděpodobné, že meteorologické podmínky nezůstaly při jejich vzniku bez vlivu.