Maléry, které se na nasněžených vozovkách přihodily, ztěžovaly například ranní jízdu do Prahy. Byť průjezd po dálnicích s mokrým povrchem byl prakticky plynulý, dojezd do hlavního města už provázely problémy.

Po celém kraji pak řidiči havarovali na silnicích nižších tříd – bouraček se stalo více, než bývá po ránu běžné v jiných dnech. Naštěstí se většinou jednalo spíš jen o ťukance z kategorie „pomačkaných plechů – tady bez zranění. Jen s hmotnými škodami, kdy se nikomu nic nestalo, se po půl šesté obešla i nehoda sypače na Rakovnicku, který v Senomatech narazil do oplocení pozemku u domu. Někde však následky nehody částečně blokovaly dopravu. Třeba po osmé ranní v Třebotově na Praze-západ, kde se v Hlavní ulici střetla dvě osobní auta. 

Požár dřevěné stavby ve Wintrově ulici nepřežila seniorka, jež plamenům neunikla.
Seniorka nepřežila požár vzniklý od kamen

Vážnější nehoda se stala na Příbramsku na silnici II. třídy číslo 119, kde se po osmé hodině u Dobříše převrátilo osobní auto na střechu. Místo nehody zprvu policisté uzavřeli, pak zůstalo neprůjezdné pro nákladní auta a autobusy. K těžké nehodě na vozovce pokryté rozbředlým sněhem došlo na Příbramsku již po páté ranní, kde v osadě Řadovy u Svatého Jana havaroval Renault Mégane. Auto dostalo v zatáčce smyk a bočně narazilo do betonové podezdívky a oplocení domu, informovala policistka Monika Schindlová. „Vážně zraněného 30letého řidiče přepravila sanitka do pražské nemocnice,“ konstatovala s dodatkem, že hmotná škoda byla stanovena 45 tisíc korun.

Záchranáři měli práci i na Kutnohorsku, kde se čtvrt hodiny před sedmou střetla dvě osobní auta na hlavním tahu I/2. Nehoda u městysu Suchdol se neobešla nejen bez úrazu, ale ani bez zásahu hasičů, kteří se museli postarat o vyproštění. Zranění (byť většinou spíš menší závažnosti) provázela také nehody v Kněževsi na Praze-západ, Hlavenci na Praze-východ, Libomyšli na Berounsku či v Mirošovicích na Praze-východ. 

Komplikace se nevyhnuly ani autobusům. Na Praze-západ bouraly prakticky ve stejném čase po půl sedmé hned dva, jež zradily komunikace třetích tříd: jeden u Jílového u Prahy, další u obce Tuchoměřice. Cestujícím to sice zkomplikovalo ranní plány, avšak nikomu se nic nestalo. Na Praze-západ se našla se i komunikace, kam autobusy ani nevyjely. Kvůli nesjízdnosti bylo po půl šesté přerušeno spojení mezi obcemi Ořech a Chýnice, zajišťované příměstskou linkou číslo 301.

Okolnosti zmiňovaných nehod zůstávají v šetření policie. Je však velmi pravděpodobné, že meteorologické podmínky nezůstaly při jejich vzniku bez vlivu.

Ilustrační foto
Dálkové výslechy přes kamery šetří policii peníze i čas
Návštěvnické centrum Vodní dům v obci Hulice. Návštěvníci se mimo jiné mohou předčit, jak vypadá betonové potrubí o průměru 2,5 metru: gravitační přivaděč, jímž voda díky výškovému rozdílu 30 metrů proudí až k 50 kilometrů vzdálené Jesenici.
Do suchých oblastí má voda přitéct v trase budoucí dálnice