Předpoklady meteorologů varujících řidiče i chodce, že to bude klouzat, se ovšem naplnily. I když podle zjištění Deníku už od pátečního večera bylo možno potkávat v poměrně hojné míře posypové vozy, nadále je na místě zachovávat opatrnost. Navíc je třeba počítat s tím, že i během dne mohou přijít další namrzající srážky – sněžení nebo sníh s deštěm. Sněhové vločky by se ostatně mohly objevovat až do pondělka.

Předem ohlášené rozmary počasí leckoho přiměly pozměnit plány (které před týdnem, kdy už teploměry atakovaly dvacítku, vypadaly docela jinak). „Cestu na chalupu jsme nezrušili, ale už v pátek jsme se rozhodli, že raději pojedeme vlakem,“ potvrdil František Bělský z Prahy. Ranní provoz na silnicích naznačoval, že i další řidiči o volném dni, kdy většina lidí vyjíždět nemusí, raději nechali auto odpočívat. A ti, kteří vyrazili, na kluzkých silnicích zřetelně zpomalili.

Během noci středočeští hasiči pomáhali s odklízením následků dopravních nehody v Říčanech a nad ránem ještě uvolňovali silnici po havárii v Buštěhradě na Kladensku. Zajišťovali také technickou pomoc v podobě odstranění stromů – v Ostředku na Benešovsku a v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku.

Komplikace se v sobotu po ránu nevyhnuly ani hlavním tahům. Na Pražském okruhu přibrzdila dopravu ve směru jízdy od dálnice D5 k D1 havárie u sjezdu na Stodůlky, kde se střetly nákladní auto a autobus. Na dálnici D6 se zase bouralo nedaleko sjezdu na Uhnošť – dvě osobní auta mířící na Prahu se po sedmé hodině srazila v pravém pruhu na dálničním kilometru 10,2. Rovněž při jízdě k metropoli bouralo před osmou hodinou osobní auto i na dálnici D8 – u středových svodidel na kilometru 13,2. Už po šesté ranní se nehoda stala také u Kladna – na nájezdu na dálnici D7 směrem na Prahu.

S výjimkou ošklivě vyhlížejí „pražské“ havárie na okruhu, odkud záchranáři odváželi do nemocnice oba šoféry (a nikdo další ve vozidlech neseděl), se nehody obešly bez zranění – stejně jako další „zimní ťukance“ s pomačkanými plechy, policii ohlašované třeba z Mladoboleslavska (tam navíc v obci Vrátno zatarasilo silnici II. třídy nákladní auto uvízlé na ledovce) nebo z Prahy-západ, kde jen osm stovek metrů od sebe bourala osobní auta v Rudné a Nučicích. Úraz si naštěstí nevyžádala ani nepěkně vyhlížející havárie u Městce Králové na Nymbursko, kde se osobní auto převrátilo. 

Nakolik tyto nehody souvisejí se zasněženými vozovkami, zůstává předmětem policejního šetření. To však zřejmě zimní vlivy vesměs potvrdí. Ne všude to však musí klouzat jen vlivem počasí. U Kutné Hory, na silnici od Sedlce na Kaňk, policisté varovali před zabahněnou vozovkou, znečištěnou v důsledku polních prací.