Hůř to dopadlo na jižním směru; na D4 u Jíloviště. Tam se strom svalil na dálničním kilometru 10,1 do jízdního pásu pro směr od Prahy na Příbramsku. I když zůstával možný průjezd se zvýšenou opatrností, v půl šesté provoz ještě více zkomplikovala nehoda: do tohoto stromu narazilo osobní auto. I nadále však zůstalo místo průjezdné; vytvořila se však kolona, jež se posouvala vpřed velmi pomalu. Poměrně rychle se však podařilo zajistit asistenci i přítomnost policie – a záhy se místem projíždělo plynule.

Problém kousek za Prahou, ale již v kladenském okrese, se objevil také na dálnici D6. Dvacet minut před šestou večerní byla odtud hlášena deska poletující ve vichru před exitem 12 Unhošť, Fialka – z dálničního kilometru 11,5 ve směru jízdy od metropole na Nové Strašecí.

Již po čtvrté odpoledne se operačnímu středisku středočeských hasičů začalo sypat jedno hlášení o spadlém stromu za druhým. Zhruba během hodiny se jich sešlo 15. Zejména z Mladoboleslavska, Rakovnicka, Kladenska, Berounska a Nymburska.