Právě velká voda by mohla být aktuální dřív než vichr – nicméně zas tak velká zřejmě nebude. Již od úterní půlnoci se může zvedat hladina v korytech některých řek, avšak vylévat ven by se voda neměla. Podle výstrahy, jež má platit až do odvolání, lze počítat pouze s prvním (tedy nejnižším) stupněm povodňové aktivity. Bude se možné setkat se zvýšeným odtokem vody a snížením stability stromů v podmáčené půdě.

Týkat se tohle varování má zejména Benešovska, Berounska, Černošicka, Dobříšska, Hořovicka, Kutnohorska, Příbramska, Rakovnicka, Říčanska, Sedlčanska, Vlašimska a Voticka. Nejde tedy jen o Vltavu, Berounku a Sázavu, ale i o oblasti s menšími toky. Základním doporučením je zde vyvarovat se pohybu v korytě toku – a také plavání, což při současné popularitě otužování může mít význam i nyní v únoru.

Varování před silným větrem je aktuální pro časový úsek od středeční 19. hodiny do deváté dopolední ve čtvrtek. Český hydrometeorologický ústav očekává čerstvý západní až jihozápadní vítr s nárazy 15 až 20 metrů za sekundu (tedy 55 až 70 kilometrů za hodinu). To už je fukot, který může přivodit menší škody na budovách – především však je třeba počítat s možností poškození stromů. kdy hrozí jak úraz, tak komplikace v dopravě či problémy s dodávkami elektřiny. Výzva k opatrnosti se týká jak chodců, tak řidičů. Doporučuje se také zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a podobně.