Některá místa v kraji nicméně ledovka skutečně výrazněji zasáhla. Po šesté hodině to bylo třeba na silnici III. třídy u obce Slatina v kladenském okrese, přesněji téměř při pomezí Slánska a Mělnicka, kde na zledovatělé vozovce uvízlo několik vozidel. Podobná situace vznikla ve zhruba stejné době i na opačnou stranu od Slaného; směrem na západ k Rakovnicku – tam na namrzlé vozovce silnice III. třídy u obce Malíkovice uvízlo nejen několik osobních aut, ale na příjezd silničářů musel čekat i autobus.

Přímo ve Slatině se stala i nehoda, jež z ranních malérů na středočeských silnicích vyvolala asi největší pozornost. Na průtahu obcí ve směru od centra ke hřišti se srazily nákladní auto a sanitka převozové služby. Naštěstí se nikomu nic nestalo a místo zůstalo s opatrností průjezdné. Ne všechny z nehod středečního rána však nabízely souvislost s vlivy počasí; alespoň ne přímou. Třeba na hlavním tahu I/9 u Mělníka se čtvrt hodiny po sedmé střetlo nákladní auto se zvěří. Už v noci před čtvrtou hodinou byla srna sražená osobním autem hlášena také ze silnice II. třídy u obce Horoměřice na Praze-západ.

Nesjízdné silnice a autobusy, které nemohly pokračovat obsluze regionu, protože na nich uvízly, komplikovaly ráno na několika místech kraje i veřejnou dopravu. Výrazněji se to projevilo třeba na Praze-východ, kde bez ranního spojení s hlavním městem zůstala oblast Předboje a Baště. Citelnější zpoždění kvůli špatné sjízdnosti silnic měly například i autobusy v obci Choteč na Praze-západ. Zcela mimo jízdní řád pak na Praze-západ jely autobusy na lince Slaný–Libčice nad Vltavou, které před půl sedmou zapadly a pokračovat mohly zhruba po dvou hodinách. Už ve velmi časných ranních hodinách také zaznamenali odklon vynucený špatnou sjízdností cestující v blízkosti Mělníka – tam to bylo v oblasti Velkého Borku, Mělnické Vrutice a Hostína.

Výstraha varující před mrznoucím deštěm s možností tvorby ledovky je aktuální ještě po celé dopoledne. Její platnost končí v poledne.