Dopady delšího trvání to mělo zvláště na železnici. Čtvrt hodiny po páté byl kvůli stromům v kolejišti přerušen provoz vlaků na Benešovsku a Kutnohorsku mezi Čerčany a Kácovem a na stejné trati rovněž mezi stanicemi Zruč nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou (linka S80); jen o pár minut později se kvůli stromu zastavil provoz také na samém východním okraji Kutnohorska mezi stanicemi Vlkaneč a Golčův Jeníkov (S20).

Ještě do půl šesté se přidalo také zastavení provozu v celé trase Kolín – Bečváry – Uhlířské Janovice – Ledečko (S18). Těsně před šestou si strom vyžádal ještě zastavení provozu na Rakovnicku mezi stanicemi Zavidov a Čistá (S53). Před osmou ranní se pak přidaly problémy rovněž na trase S6 – lince z Prahy na Beroun přes Rudnou. Kvůli neprůjezdnosti zastávky Nučice byl omezen provoz – s částečným zachováním jízd v úsecích Praha hl. n. – Nučice a Nučice – Beroun-Závodí.

Silný vítr však nebyl jedinou komplikací. Příbramsko, již beztak notně pocuchané vichrem, zasáhla ráno ještě ledovka, někde provázená i intenzivním sněžením. Před osmou byla zvláště v okolí Milína, Rožmitálu pod Třemšínem či Březnice, ale i na spojnicích těchto oblastí s Příbramí, sjízdnost taková, že přizpůsobit rychlost jízdy stavu a povaze vozovky znamenalo ploužit se téměř krokem – či snad dokonce zastavit.

Ke šnečímu tempu se museli uchýlit i řidiči jedoucí po hlavních tazích: silnicích I/4 či I/18. S obdobnými potížemi se řidiči potýkali také při pomezí střevních Čech a Vysočiny. Nárůst počtu dopravních nehod zde nicméně policie nezaznamenala.