Zdůraznila však dřívější informaci krajského úřadu, že především by mělo dítě dostat očkování v ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost, kam s ním rodiče běžně docházejí. Nebo, pokud tento pediatr sám neočkuje, by měl rodičům doporučit, na koho z kolegů působících v okolí (a očkují) se obrátit. „Děti mají své pediatry a my si myslíme, že malé dítě patří do jejich péče – a ne do očkovacího centra,“ konstatovala.

Připouští, že ne všechny rodiny mají možnost vyřídit očkování ve „své“ ordinaci. „Z 250 pediatrů zatím očkuje jen třetina,“ potvrdila platnost dřívější informace. Stejně tak připomněla, že očkovací místa mohou přijmout děti jen ve dnech, kdy bude přítomný přímo lékař-pediatr, jenž zde se zajištěním očkování běžně pomáhá. Přesně tak, jak již v úterý uvedl krajský úřad v tiskové zprávě shrnující poznatky z jednání krizového štábu.

Online reportáž

„Vždy v jeden den v týdnu očkují děti tři očkovací centra ve středočeských nemocnicích; napřímo přitom informují zájemce,“ sdělil bez upřesnění míst, o nichž je řeč. A s důrazem na předpoklad, že očkování zajistí především ordinace v jednotlivých obvodech, jestliže menší děti patří do rukou lékaře, kterého znají.

Hejtmanka na twitteru reagovala na udivené konstatování uživatele vystupujícího jako carlos2011cz. „Právě jsem registroval děti k očkování. Vážně je v celém Středočeském kraji jediné očkovací místo pro děti 5–11 v Jirnech?! Co Kolín nebo Kutná Hora?“ ohrazuje se. K odpovědi hejtmanky pak ještě připsal: „Překvapilo mě, že mi registrace nabídla jen jednu možnost. Naše lékařka neočkuje, tak hledáme jinou alternativu.“