Z letadla se dostal k fotkám a vyprávěním o ostrově Island, kde ho velice oslovily vodopády. Nevynechal také historku, kdy mu na jedné islandské sopce začalo hořet auto. "Představuji si, jak na Islandu budu trávit část mého důchodu,“ řekl.

Další zastávkou večera bylo Norsko a Špicberky, poté následovalo pár fotek z levandulových polí ve Francii. Vyprávěl také o Turecku, Ománské poušti, Maledivách, Sibiři, Americe a mnoha dalších zemí. "Žijeme v jedné z nejlepších zemí na žití ve světě,“ řekl při obrázcích z chudých koutů světa.

Při svých výpravách si Jiří Kolbaba najímá vrtulník či letadlo pro skvělé snímky hor i jiné snímky z výšky. Nepoužívá jen letecké prostředky, svůj sen si splnil, když dobil severní pól s atomovým ledoborcem.

K zachycení fotografií používá více druhů fotoaparátů jako například mobilní telefon, digitální kompakty nebo fotoaparáty na film. "V poslední době jsem propadl focení dronem," dodal.

Při vyprávění o různých lidech světa posluchače poučil, jak správně fotit portréty. Na závěr své prezentace ukázal fotky zvířat z celého světa, jako jsou medvědi, jeho oblíbení tučňáci, různé druhy ptáků, opice a mnoho dalších.

Na úplném konci besedy proběhl kvíz, při kterém dával posluchačům otázky a za správnou odpověď rozdával odměny, což byly knížky, obrázky či kalendář. Také se ho někteří ptali na otázky.

V chodbě kulturního domu je instalována výstava obrazů od Vladimíra Váchala.