“Festival bude rozdělený na čtyři sekce - kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty, prodejní stánky s degustacemi a čokoládovými specialitami, dětské tvořivé dílničky, umělecká vystoupení a workshopy a prohlídku Čokoládové Zoo,” říká Chris Delattre, jehož firma festival organizuje. Program je pro návštěvníky připravený v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

V rámci Čokoládového festivalu, pořádá agentura ChrisEvents, a to úplně první svého druhu ve střední Evropě, první v České republice, výstavu soch z čokolády. Dvacet čokoládových soch zvířat v životní velikosti, instalovaných do malé džungle, doplní navíc i zvukové efekty. O tom, jak jednotlivé čokoládové sochy vznikaly, se návštěvníci dočtou z informačních panelů, které budou nedílnou součástí výstavy. Vstupné je 60 korun. “Čokoládovou ZOO bude možné navštívit i po skončení festivalu až do 28. října,” podotkl Delattre.

S nápadem vytvořit velkolepé sochy z čokolády přišel ředitel belgické reklamní agentury, když mohou být sochy z ledu a písku, mohou být i z čokolády. Úplně první tak byla 250kg socha gorily. Větší sochy jsou vylévány za pomoci sádrové hmoty, ty menší jsou sochány přímo z bloku čokolády. Na výrobu se používá čokoláda z odpadu čokoládoven, proto nejsou sochy jedlé. Všechny barvy vznikly namícháním bílé, mléčné a hořké čokolády.

Na návštěvníky čeká i kulinářská přehlídka šéfkuchaře Marka Váni, který si speciálně pro Čokoládový festival připravil tematické menu: kuřecí́ Mole s Fatalii Yellow a dýňovou polévku s bílou čokoládou. Známý český chocolatier Martin Pokorný poodhalí výrobu čokoládových pralinek.

Pro děti bude opět připravený stánek s malováním na obličej, nejlepší balonkář v republice Tomáš Okurek a jeho vystoupení, stánek s malováním čokoládou a barevným pískem. Na sobotní odpoledne je naplánovaný karneval.