Řada scén se natáčela ve středních Čechách – a to s aktivním zapojením místních. Někteří, jak to v podobných případech bývá, se před zraky diváků třeba jen mihnou – byť třebas na place strávili i delší dobu – jiných si je možné povšimnout důkladněji. A rozhodně lze poznat nejedno známé zákoutí. Filmová romance mapující vztah zamilovaného páru se natáčela v reálných lokacích v Příbrami, v ulicích Berouna i Kladna či Kublově na Křivoklátsku, připomíná Středočeská filmová kancelář, která funguje jako součást krajské turistické centrály.

S tím, že první klapka padla v Příbrami – a pak se film natáčel i na dalších místech středních Čech. Ale třeba i na Slovensku; zvláště v Žilině. Ne náhodou Chyby připomínají běžná místa včetně lidí, kteří se v nich obyčejně pohybují. Snímek režiséra Jana Prušinovského, natočený podle scénáře Romana Vojkůvky, má být i o tom, jak zde obyčejní lidé běžně žijí i uvažují. A zdaleka nejde jen třeba o situaci, kdy se ukáže, že hlavní hrdinka v minulosti krátce koketovala s natáčením porna – což jejímu okolí nezůstane utajeno a veřejné mínění má jasno.

Na plátně však nechybí ani každodennost zcela normálního života; zdánlivě by se mohla jevit až nefilmová. Také hlavní postavy, ztvárněné nepříliš okoukanými herci, může publikum vnímat málem jako sousedy: vztah lásky statečně čelící všemožným nástrahám i náhodám se rozvíjí mezi 25letou Emou (představovanou Pavlou Gajdošíkovou), která prodává v supermarketu na malém městě, a 30letým pokrývačem z nedaleké vesnice Tomášem (Jan Jankovský). Společně strávená nezávazná noc přeroste ve vztah, provázený spoustou nečekaných událostí. Včetně množství chyb – přičemž jsou věci, které už vzít zpět nelze…

Středočechům blízký pohled na věc ostatně může nabídnout i režisér Prušinovský. Pochází z Hořovic a před příchodem do Prahy studoval na gymnáziu v Berouně. Blízký je mu koneckonců i obyčejný život lidí, o jakých se v dnešní době mnoho filmů netočí: jeho biografie připomíná i několik nefilmových zastavení.

Mimo jiné vykonával náhradní vojenskou službu či si na studiích přivydělával také coby prodavač vstupenek, pomocný dělník při odvozu suti nebo hotelový recepční. Pracovně je spojen například s takovými počiny jako Rafťáci (spolupracoval na scénáři), František je děvkař, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Kobry a užovky, Trpaslík, Život je hra či Most!.