Ještě se nepodařilo plně zvládnout následky masivního sněžení, jež přišlo v neděli – a už je tu další varování meteorologů. Tentokrát před silným mrazem. Platí v noci na úterý, avšak vztahuje se pouze na západní část území republiky. Ve středních Čechách se týká Benešovska, Berounska, Kladenska, Prahy-západ, Příbramska a Rakovnicka. Zhruba poloviny kraje.

Český hydrometeorologický ústav očekává, že při celonočním vyjasnění může teplota klesnout až k minus 12 stupňům Celsia; zejména v údolích by mohla ojediněle poklesnout až na minus 15 stupňů. Výstraha se v uvedených regionech vztahuje na období od 22. hodiny večer do osmé ranní.

Základním doporučením pro velmi chladné počasí je chránit se přiměřeně teplým oblečením (a to ve více vrstvách) a teplou obuví. Důležité je nezapomínat ani na čepici a rukavice. Je dobré mít na paměti, že proti prochladnutí pomáhá tělesný pohyb – a vhodnou volbou je i teplý nápoj a jídlo. Naopak chybou je používat „na zahřátí“ alkohol: sice omezuje vnímání chladu a je schopen i přímo navodit pocit tepla, ale ve skutečnosti rozšiřuje cévy – a tím přispívá k vyšším tepelným ztrátám. Doporučuje se omezit pobyt venku, což platí obzvlášť pro malé děti, nemocné lidi a seniory ve vyšším věku.