„Prosíme, až do odvolání se nepřibližujte k pódiím a vysokým stavbám v areálu letiště. Uvidíme, jak počasí zahýbe s programem, jednáme s meteorology,“ uvedli pořadatelé vpodvečer.

Informace z 19. hodiny pak hovoří o tom, že bylo zrušeno vystoupení skupiny Visací Zámek. „Mrzí nás to, ale z důvodu nepřízně počasí a bezpečnosti návštěvníků i interpretů, skupina Visací zámek bohužel nevystoupí, uvedli pořadatelé s tím, že další informace brzy dodají.

Před 20. hodinou pořadatelé oznámili, že festival bude pokračovat. Vzápětí nastoupila na jedno z pódií legenda české pop music Hana Zagorová.

Na Slapech zase vichr řádil tak, že převrátil plachetnici. Posádka – šlo o dva dospělé a dítě – naštěstí zvládla v pořádku doplavat ke břehu přehradní nádrže.

Na Nymbursku se také kvůli poškození trakčního vedení (a to již před příchodem hlavní bouřkové vlny) zastavily vlaky spojující Nymburk s oblastí v okolí Poděbrad; mezi stanicemi Nymburk hl. n. a Libice nad Cidlinou. Dráhy tam musely zavést náhradní autobusovou dopravu. 

Hasiči v souvislosti s bouřkou zasahovali do 19. hodiny zhruba u 20 případů.

Na řadě míst kraje museli lidé čelit přívalům vody – a rovněž intenzivnímu větru. Mnohde také bylo třeba odstraňovat popadané stromy, byť třeba u blízkých sousedů měli klid. Nejvíc zásahů spojených s odstraňováním spadlých stromů zaznamenali hasiči zvláště na Praze-východ, Kutnohorsku a Mladoboleslavsku. Ušetřeny však nezůstaly třeba ani Benešovsko, Nymbursko či Praha-západ.

Čtvrt hodiny před sedmou večer varovali před spadlou větví omezující provoz na Mladoboleslavsku i policisté – na silnici číslo 272 u Chotětova; přesněji mezi Chotětovem a Beznem. Čerpat vodu bylo nejčastěji třeba rovněž na Praze-východ – opakovaně v Čelákovicích a v Novém Vestci – ale také na Mladoboleslavsku (Skorkov a Sojovice) a na Nymbursku (Milovice).

Vlivy počasí se podle očekávání podepsaly i na dodávkách elektřiny. Společnost ČEZ Distribuce večer ve středních Čechách evidovala šest vážnějších poruch na vedení vysokého napětí na Nymbursku a Kolínsku – s předpokladem, že všechny by se mělo podařit odstranit ještě během noci, a výpadky tudíž nepotrvají dále než několik hodin.

Kolem elektrorozvodů měli vpodvečer práci i středočeští hasiči: požáry trafostanic likvidovali dvakrát na Nymbursku – v Poděbradech a v Přerově nad Labem – a v Pětihostech na Praze-východ.