Pražští hasiči, kteří se podílejí na zajišťování fungování tohoto asistenčního centra, v úterý připomněli, že v některých dnech počet odbavených příchozích výrazně převyšoval počet 3000 osob. Od počátku fungování pražského KACPU bylo třeba zajistit ubytování pro pro 4,4 tisíce lidí. Více než dva tisíce uprchlíků byly také převezeny na centra v jiných městech, která zažívala menší nápor; tito lidé se tak mohli vyhnout dlouhému čekání.

Původně společné centrum hlavního města a Středočeského kraje zahájilo činnost v budově Městské knihovny v Praze, avšak velmi záhy se ukázalo, že kapacita prostor nedostačuje. Asistenční pracoviště tudíž bylo přemístěno do Kongresového centra Praha. Nyní se uvažuje o dalším stěhování, a to do Vysočan. Kongresové centrum, kde nyní působí, se totiž má připravovat na akce k českému předsednictví v Evropské unii.

Během pondělka navštívilo pražské KACPU 1937 uprchlíků, přičemž ubytování bylo třeba zajistit pro 42 lidí. Na jiné pracoviště autobusy odvezly z hlavního města 146 osob. Z KACPU fungujících ve středočeských městech bylo podle úterních údajů krajského úřadu během pondělka nejvíce vytíženo pracoviště v Příbrami. Návštěvnost všech tří center byla ale poměrně vyrovnaná – a vyšší než v předchozích dnech: Příbram hlásí 239 příchozích, Mladá Boleslav 230 a Kutná Hora rovné dvě stovky. Dohromady tato centra během pondělka zajišťovala ubytování pro 130 běženců.

Od zahájení své činnosti odbavila asistenční centra fungující v trojici středočeských měst celkem 16 124 uprchlíků. V Praze se součet vyšplhal ke zmiňovaným 51 tisícům: přesně se k pondělní půlnoci jednalo o 50 997 osob.